İmralı'ya 8 hükümlü daha gönderilecek

İsimler cezaevi yönetimi tarafından tespit edilecek ve Bakanlığa iletilecek...

İmralı'ya 8 hükümlü daha gönderilecek

PKK lideri Abdullah Öcalan'ın tutulduğu İmralı Adası'na 4'ü kadın 8 hükümlü daha götürülecek.

Bu hükümlülerin kimler olacağına ilişkin çalışma yapılırken, belirlenen isimler Adalet Bakanlığı'na bildirilecek. Bakanlığın onay vermesiyle 8 PKK'li tutuklunun İmralı Yüksek Güvenlikli Cezaevi'ne nakli gerçekleşecek.

Çözüm süreci ile birlikte PKK'liler 8 Mayıs'tan itibaren sınır dışına çekilmesi devam ederken, süreç kapsamında Öcalan'ın yanına İmralı'ya gönderilecek 8 PKK'linin isimlerinin belirlenmesi için çalışma başlatıldı.

Cezaevi yönetimi tarafından tespit edilecek 4'ü kadın 8 PKK'li hükümlünün, isimleri belirlendikten sonra Adalet Bakanlığı'na iletilecek. Bakanlık onayından sonra bu kişiler bulundukları cezaevlerinden alınarak İmralı'ya gönderilecek.

AYNI KOĞUŞTA KALMAYACAKLAR

İmralı'ya gönderilecek PKK'li tutsaklar, Öcalan ile aynı koğuşta kalmayacak. Ancak diğer F Tipi cezaevlerinde olduğu gibi, sadece havalandırma saatleri içinde Öcalan ile sohbet edebilecekler.

PKK lideri Öcalan'ın yanına 17 Kasım 2009'da PKK dava tutuklusu Bayram Kaymaz, Cumali Karsu, Şeyhmuz Poyraz, Hasbi Aydemir ve TİKKO davasından Hakkı Alkan gönderilmişti. Bu hükümlüler, İmralı Adası'nda yeni yaptırılan Yüksek Güvenlikli F Tipi Cezaevi'ne konulmuştu.

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2013, 11:17
YORUM EKLE