İmamoğlu'ndan "kimyasal yağış" iddialarına açıklama

İmamoğlu, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu

İmamoğlu'ndan "kimyasal yağış" iddialarına açıklama

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ümraniye-Göztepe metro hattı tünel kazı çalışmalarını yeniden başlattı.

Kazı alanında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan İmamoğlu, Tuzla'daki fabrika yangının etkilerinin sorulması üzerine "Resmi rapor bakanlık üzerinden yayımlandı. Böyle bir tehdidin olmadığı yönünde. Biz de de şu anda o raporlar ışığında toplumumuzu ürküten ya da korkutacak bir husus olmadığı için herhangi bir bilgilendirme yapmadık. Ama bu yangının öyle negatif bir tesiri olmayacak" dedi.

Çalışmaları inceleyen İmamoğlu burada yaptığı konuşmada, "İstanbul hem şehrin geleceğini tasarladığı gibi yatırımlarıyla ilgili de kararlı ve karakterli adımlar atacak. Bu noktada şu anda ulusal ve uluslararası ölçekte görüştüğümüz finans kuruluşlarıyla hem İstanbul’un gücünü anlatıyoruz hem bundan sonra ne kadar kararlı ve akılcı, planlı şekilde gittiğini ifade ediyoruz. Bugün bulunduğumuz yerde yaptığımız görüşmeler neticesinde Ağustos ayında attığımız imza ile burayla ilgili finansman anlamındaki sorunun büyük kısmını aşmış bulunmaktayız. Bu nedenle yaklaşık 1 yıldır duran bu şantiyeyi hareketlendireceğiz ve gerçekten önemli bir hat olan ve günlük yolcu sayısı 300 bin üzerinde planlanan bu hattın 2022 yılında bitirilmesini öngörmekteyiz" ifadelerini kullandı.

İmamoğlu, konuşmanın ardından beraberindeki heyeti yanına davet ederek, "Allah, tamamına erdirsin. Hayırlı uğurlu olsun" diyerek yarım kalan metro çalışmasını başlatan butona bastı.

‘TOPLUMUMUZU ÜRKÜTEN YA DA KORKUTACAK BİR HUSUS OLMADIĞI İÇİN HERHANGİ BİR BİLGİLENDİRME YAPMADIK’

İmamoğlu, törenin ardından gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

İmamoğlu, "Tuzla’daki yangın sonrası bir çevre etki raporu çıktı mı? Atmosferde kimyasal bir etki yarattı mı? Yağmurun kimyasal yağış olduğu iddiaları var?" sorusuna, "Resmi rapor bakanlık üzerinden yayımlandı. Böyle bir tehdidin olmadığı yönünde. Biz de de şu anda o raporlar ışığında toplumumuzu ürküten ya da korkutacak bir husus olmadığı için herhangi bir bilgilendirme yapmadık. Ama bu yangının öyle negatif bir tesiri olmayacak. Ne yazık ki şu anda kahraman bir itfaiye erimiz ameliyat oldu. İyi gidiyor. Neticede ciddi bir yaralanma geçirdi talihsiz. Şu an tek negatif etkisi bu. Bir de orada bir mal kaybı var. Oradaki sanayi kuruluşuna da geçmiş olsun diyoruz. Ama atmosferi etkileyecek zehirli bir atık şeklinde yağmurla tekrar yeryüzüne inecek şekilde bir tanım ya da tehdit bize ulaşmadı" yanıtını verdi.

Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2019, 16:40

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
Halk
Halk - 11 ay Önce

Maşalah ülkenin parlayan yıldızı moderna cumurbaşkanımız sayın imam oğlu İyi varsın

Dil uzmanı
Dil uzmanı - 11 ay Önce

Sayın imam oğlu cumurbaşkanı koltuğuna oturduğun zaman ilk yapaçağın iş Bu ülkede Bu seferde dil sorununu çöz çözülmenin de tek bir yolu var anadil ne Türkçe nede Kürtçe olsun 3 tane dil referanduma getir İskandinavça ingilizçe almança halkın önüne getir halk karar versin seçsin örnek Mustafa Kemal’de Arapçayı kaldırdı Türkçeyi seçti ama Türkiye’de yaşayan herkesin dil sorunu çözünmedi çözulmesi için ortak bir dile ihtiyaçı var

Halk
Halk - 11 ay Önce

Akp hükümeti sembolik olarak yönetimde duruyor akp nin hiç bir meşkuliyeti yok halk dikatöre oy vermiyor maklatis gibi ölümünü göze alarak koltukta oturuyor şimdide dikatör şeçimi kazandım diyor halka yalan sözler söyleyerek sözde projelerini anlatıyor bu bu demek oluyor İstanbul’da 100 tane oy almadığına rağmen santaş yaparak kendini mağdur orak gösterdi 2 iç sefer her hırsızlık cambazlığına rağmen gene 1300 tane oy almadı kendi yandaş medya YSK akp sanki yüzde 46 almış gibi gösterdiler bu eli kanlı faşişt dikatör seçimle gitmez çünkü yaptıkların hesabını vermemek için koltuğu bırakmamak için iç savaş çıkarma peşinde Ülkede bağımsız tek bir savcı yok hepsi işid elkaide ijrolojine sahip adamlarını devletin kurum kuruluşlarına yerleştirmiş böyleçe bu çetelerde adalet beklenilmez muhalefet halkı Saray’a doğru toplatılsın kaçmasına fırsat vermesinler gereken hesabı ayakta yağasına yapışarak sorsunlar

SIRADAKİ HABER