İlkokul öğretmeni cinsel istismardan tutuklandı

Tutuklanan öğretmen kendisine iftira atıldığını savundu

İlkokul öğretmeni cinsel istismardan tutuklandı

Adana'da bir ilkokul öğretmeni, 12 yıl önce 4.5 yaşındayken koruyucu aile olarak aldıkları kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklandı.

Edinilen bilgiye göre, olay merkez Çukurova ilçesinde meydana geldi. İddiaya göre, Songül G. (52) ile Özcan G. (56) 20 yıl önce evlendi. Evliliklerinden 2 kız çocukları oldu. Baba Özcan G. ikinci kızı N.G. dünyaya geldikten sonra eşini terk edip bir daha da ne çocuklarını ne de eşini sordu. Bunun üzerine anne Songül G. babasını hiç tanımayan kızı N.G ile büyük kızına bakamadığı için devlete verdi. Çocuklar, Sevgi Evlerine yerleştirildi.

Bu arada çocukları olmayan ilkokul öğretmeni Mehmet Ö. (58) eşi Pervin Ö. yurttan koruyucu aile olarak çocuk almaya karar verdi. Yurda gelip bakan aile 5 ay önce yurda yerleştirilen N.G.'yi almaya karar verdi.

Habertürk'te yer alan habere göre Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü o zamanki ismi ile Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü aile hakkında araştırma yaptıktan sonra 12 yıl önce N.G.'yi 4.5 yaşında aileye verdi.

İddiaya göre, Mehmet Ö. küçük kızı taciz etmeye başladı. Bu arada aile yurttan 8 yaşında bir kız çocuğunu da evlatlık olarak aldı. 16 yaşına basan kız çocuğu büyüyüp Mehmet Ö.'nün kendisine kötü bir şey yaptığını anlayınca durumu savcılığa bildirmeye karar verdi. Bunun için evde kimsenin olmadığı bir gün Mehmet Ö.'nün yanına geleceğini tahmin eden N.G. cep telefonunu ayarlayarak cinsel istismarın görüntüsünü çekmek istedi. Mehmet Ö. kızın odasına girip kıyafetlerini çıkarmaya başlayıp gömleğini kanepeye atınca kamerası kayıtta bulunan cep telefonunun üzeri kapandı. Ancak telefon sesleri kaydetti. Kız çocuğu istismara uğradıktan sonra Mehmet Ö. sürekli telefonunu karıştırdığı için görüntüyü ablasına gönderdi. Daha sonrada Cumhuriyet Savclığı'na giderek koruyucu ailesinin kendisine cinsel istismarda bulunduğunu ileri sürerek elindeki görüntüyle birlikte şikayetçi oldu. Bunun üzerine savcı harekete geçip soruşturma başlattı.

Gözaltına alınan Mehmet Ö. sorgusunda kızı çocukları olmadığı için 4.5 yaşında aldıkları N.G'nin büyüdüğü için erkek arkadaşları ve geçenlerde saçını kestirmesi yüzünden tartıştıklarını bir tokat dahi vurmadığını, annesi kızını tekrar almak istediği için iftira attıklarını söyledi.

N.G. ise psikiyatrist eşliğinde alınan ifadesinde 4.5 yaşında aileye geldiğini, o günden beri Mehmet Ö.'nün cinsel istismarda bulunduğunu, kendisine şiddette uyguladığını, yaptığı cinsel istismarları cep telefonu ile görüntülediğini, başka çocukların da gizli banyo görüntülerini çekip bilgisayarına koyduğunu, öğrencilerinin de görüntülerini çektiğini ifade etti.

Bunun üzerine polis Mehmet Ö.'nün evine giderek bilgisayarlarına ve cd'lere el koydu. Yapılan ilk araştırmada cd'lerden çok sayıda gizli çekilmiş çocuk görüntüleri, bilgisayarda ise çocuk pornosu görüntüleri ortaya çıktı. Bu görüntüler Mehmet Ö.'ye sorulduğunda ise görüntüleri internetten indirdiğini gizli çekim yapmadığını kendisinin 12 yıldın buyana prostat hastası olduğu için ereksiyon olmadığını kaydetti. Ancak yapılan araştırmada öğretmenin çantasında ve otomobilinde prezervatif çıktı. Bu durumunun sorulması üzerine ise Mehmet Ö. geceleri ereksiyon olma durumuna karşılık prezervatifleri taşıdığını kaydetti. Zanlı ifadesinin alınmasının ardından adliyeye sevk edilerek çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2014, 09:27
YORUM EKLE