İGDAŞ: Patlama doğalgazdan değil

İGDAŞ'tan Kazancı Yokuşu'ndaki patlama ile ilgili açıklama geldi...

 İGDAŞ: Patlama doğalgazdan değil

İGDAŞ, dün Taksim Kazancı Yokuşu'ndaki bir sanat atölyesinde meydana gelen, 6 kişinin yaralanmasına ve büyük yıkıma neden olan patlamanın "doğal gazdan kaynaklandığına dair bir belirtiye rastlanmamıştır" dedi.

İGDAŞ, Taksim Kazancı Yokuşu'ndaki patlamayla ilgili açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, "Dün akşam saatlerinde Taksim Kazancı Yokuşu No:50 adresindeki sanat atölyesinde bir patlama meydana gelmiştir.

187 Doğalgaz Acil Hattı'na 17 Şubat 2014 Pazartesi günü saat 16.23'te gelen ihbar üzerine, olay yerine giden İGDAŞ ekiplerinin yaptıkları ilk incelemede işyerinde bulunan 12 kg'lık mutfak tüpünde gaz sızıntısı olduğu tespit edilmiş ve mutfak tüpü İtfaiye tarafından olay yerinden uzaklaştırılmıştır.

Yapılan ayrıntılı incelemede, patlama sonrasında tavan sıvalarında çok fazla tahribat olmadığı, tahribatın zemin seviyesinde yoğunlaştığı, patlamanın merkezindeki 12 kg'lık mutfak tüpündeki sızıntının olay sonrasında da devam ettiği tespit edilmiştir. Patlamanın doğalgazdan kaynaklanmış olabileceğine dair bir belirtiye rastlanmamıştır. Patlamayla ilgili kesin bilgiler, olayla ilgili yapılan adli incelemeler sonrası netlik kazanacaktır" denildi. (Posta)

Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2014, 12:09

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER