İddia: Yalman koronavirüs nedeniyle öldü

Kara Kuvvetleri eski Komutanı emekli Orgeneral Aytaç Yalman’ın koronavirüs nedeniyle hayatını kaybettiği öne sürüldü

İddia: Yalman koronavirüs nedeniyle öldü

Gazeteci Saygı Öztürk, İstanbul GATA'da tedavi görürken hayatını kaybeden Aytaç Yalman’ın korona virüsü nedeniyle öldüğünü, eşi Belma Aytaç ile kız kardeşinin de karantinaya alındığını ileri sürdü.

Saygı Öztürk, KRT’de hazırlayıp sunduğu "Sisler Bulvarı" programında Yalman’ın hastalık sürecini şöyle anlattı: “Sessiz sedasız bir komutanımız bu dünyadan göçtü. Emekli orgeneral, eski Kara Kuvvetleri Komutanı Aytaç Yalman önceki gün toprağa verildi İstanbul’da.

Olay şöyle; Aytaç Yalman Paşa son derece sağlıklı, sporunu yapan bir insan. 80 yaşında Fenerbahçe Ordu Evi’nde orada, spor salonunda sporunu yapıyor. Bir gün spor yaparken nefes darlığı çektiğini ifade ediyor. Ve hemen bir özel hastaneye kaldırılıyor.

Özel hastanede yapılan ilk tetkiklerden sonra ‘komutanım burada biz bu işi yapamayız, sizin başka bir hastaneye gitmeniz gerekir diyorlar. Geçmişte adı GATA olan hastaneye sevk ediliyor. Orada ilk tetkikler malum rahatsızlıktan, malum virüs olduğu ifade ediliyor. Komutan pazar günü kendini iyi hissederek evine gitmek istiyor. Fakat birkaç saat sonra hayata veda ediyor. Buraya kadar tamam, bir komutanın nasıl defnedildiğini iyi kötü biliyoruz. Hastaneden hemen oradan doğrudan alınıp, mezarlığa annesinin yanına götürülmesi, yani hiçbir tören yapılmadan, askeri arkadaşlarına bile bilgi verilmeden böyle bir olay gerçekleşiyor.

Eşi Belma Hanım nerede? O da apar topar hemen hastaneye kaldırılıyor. Ve o da şu anda sözünü ettiğimiz hastanede karantina altında bulunuyor. Yalnız o değil aynı şekilde kız kardeşinin de karantina altında olduğunu biliyoruz.”

Kaynak: HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2020, 09:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER