İçme suları satılınca....

İçme suyunu sağlayan kaynağın özel bir şirkete ihale edilmesini çıplak protesto ettiler

İçme suları satılınca....

Mahallelerinin içme suyunu sağlayan kaynağın özel bir şirkete ihale edilmesine tepki gösteren köylüler çıplak protesto gerçekleştirdi.

Manisa Alaşehir'in Horzumalayaka Mahallesi sakinleri, bölgede içme suyunu karşıladıkları kaynak suyunun kullanımının ihaleyle bir şirkete verilmesine tepki gösterdi. Mahalle içerisinde üstlerini çıkararak yürüyen köylüler, yayla suyunun bulunduğu 1600 rakımlı Dedekavak tepesine çıktı ve oturma eylemi yaptı.

Horzumalayaka Mahallesi Muhtarı Erol Adıgüzel, mahallenin üst kısmında sınırlı sayıda kaynak suyu olduğunu, bu suların kendilerinden habersiz ihale edilerek özel bir şirkete 36 yıllığına verildiğini ifade etti. Adıgüzel, "Bu firma burada su dolum tesisi kurup bizim suyumuzu satacak. Ancak şu anda bu köyde yaşayan insanların susuzluktan neler çektiğini bilmiyor.

Doğal kaynak sularını tarımsal sulamada, hayvanlarımızın ihtiyaçlarında ve kendi evlerimizde kullanıyorduk. Şu anda evlerimizde su akmıyor. Tarım arazilerimizdeki ürünler susuzluktan kurumuş durumda. Sesimizin duyulmasını ve bu ihalenin iptal edilmesini istioruz" diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2014, 17:02

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER