İçki satışına valilikler eliyle engel: İstanbul'da da yasak kararı açıklandı

17 Mayıs'a kadar marketler dahil kentte alkollü içki satışının yasaklandığını duyuruldu

İçki satışına valilikler eliyle engel: İstanbul'da da yasak kararı açıklandı

17 günlük 'tam kapanma' kararının ardından yasalarda ve İçişleri genelgesinde bulunmamasına rağmen alkollü içki satışı engelleniyor.

İlk gün polisin yaptığı denetimlerle fiili olarak engellenen alkollü içki satışı için valiliklerden 'yasak' kararları çıkmaya başladı.

İstanbul'da da yasak kararı açıklandı.

İstanbul Valiliği de bugün yaptığı açıklamayla, 17 Mayıs'a kadar marketler dahil kentte alkollü içki satışının yasaklandığını duyurdu. İstanbul İl Umumi Hıfzıssıhha kararında, "İlimiz genelinde 17 Mayıs Pazartesi günü saat 05.00’a kadar sürecek olan tam kapanma döneminde tekel büfelerinin kapalı olmasına, market, bakkal ve büfe gibi yerlerde de alkol ürünü satılmamasına karar verilmiştir" denildi. 

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2021, 13:25

YORUM EKLE
YORUMLAR
çözümmü yok
çözümmü yok - 2 hafta Önce

alkol mayası bulun kendiniz yapın sirke yapmak kadar kolay sadece hava almasını önleyecek bir sistem kurun yanına su dolu pet şişe veya en kolayı hastane eldivenini başına bağlayın tamam şekerli her türlü sıvı konsantre alkol olur.evinde rakı yapan bile var damıtma sistemi kurarak.hem vergi ödemessiniz hemde daha ucuza alkol temin etmiş olursunuz.birde alkolü geç nefes almak yasak bıktık şu maskelerden yazda geldi nedir bu keyfi işkence.

SIRADAKİ HABER