'İbrahim Şahin firardayken Nazlı Ilıcak'ın evindeydi'

Tuncay Özkan’dan ilginç iddia…

'İbrahim Şahin firardayken Nazlı Ilıcak'ın evindeydi'

ANKARA - Ergenekon davasından yargılanan gazeteci Tuncay Özkan, aynı davanın sanığı Emniyet Özel Harekat eski Daire Başkanı İbrahim Şahin’in firardayken, Nazlı Ilıcak’ın evinde saklandığını öne sürdü. Şahin hakkında, Susurluk sürecinde 27 Ocak 1997 günü tutuklama kararı verilmiş, firar eden Şahin, 11 Mart 1997'de teslim olmuştu.

CHP milletvekilleri, Veli Ağbaba, Özgür Özel, Nurettin Demir ve Melda Onur, Silivri cezaevinde tutuklu bulunan Mustafa Balbay, Tuncay Özkan,, Fatih Hilmioğlu, Hikmet Çiçek, Hanefi Avcı, Deniz Yıldırım ve Turhan Özlü ile görüştüler ve bir rapor hazırladılar. Rapora göre tutuklular milletvekillerine şunları söylediler:

Mustafa BALBAY: Burada bin  kişi var, sadece Tuncay Özkan ile  görüşebiliyorum. Hiçbir sosyal faaliyete katılamıyoruz. Günde 50 litre sıcak su hakkımız var, o da 120 saniyede bitiyor. Bu sürede çamaşır mı, bulaşık mı yıkayayım, banyo mu yapayım. Cumhuriyet Gazetesi terör gazetesi, CHP de terör merkezi olarak gösterilmek isteniyor. CHP battı diyenler var, evet, CHP herkese batıyor!

Tuncay ÖZKAN:  İbrahim Şahin ile aynı davadan yargılanıyorum. Şahin, Susurluk sürecinde Nazlı Ilıcak’ın  evinde saklanırken, benden hesap soracağını söylüyor. Şahin’le, Veli Küçük’le ilgili yazılar yazan benim. Şimdi aynı davadayız. Yeşil konusunu ben ortaya çıkardım, Şimdi, Yeşil’in kimlik bilgileri Tuncay Özkan’ın arşivinden çıktı diye yazdılar. En çok Eyüp Can’a kızgınım. O haberleri ben Radikal’de yazdım. Arşive baksa, bunu görürdü. Nagehan Alçı’yı işe ben aldım. Vicdanı olmayanı yok sayıyorum ve Nagehan’ı günah olarak görmüyorum, kendisi günaha girdi. 

Hanefi AVCI: Kitap yazmak örgüte üyelik olarak gösterildi. Soner, Barış, Müyesser serbest, ben ise örgüte yardımdan içerdeyim. Yani sözde örgüt üyeleri serbest, ben buradayım. Bu organizasyonu ABD’nin yaptığını düşünüyorum. Bir an önce kasetler, dinlemeler ve failler bulunmalı. Yazdığım kitap yayına verilince tahkikat açılabilir diye aileme söyledim ama bu kadarını beklemiyordum. (Gazeteport)

Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2013, 10:25
YORUM EKLE