Hükümet, Anadolu Ateşi gösterilerinde kıyafetlerin kapanmasını istemiş

Mustafa Erdoğan: Sanatçı, devletten bağımsız iş yapan adama denir

Hükümet, Anadolu Ateşi gösterilerinde kıyafetlerin kapanmasını  istemiş

Anadolu Ateşi Dans Topluluğu’nun genel sanat yönetmenliğini yapan Mustafa Erdoğan, “Hükümet kanadından kıyafetlerin kapanması yönünde talep var” dedi.

‘Anadolu Ateşi’ ve ‘Troya’ gibi dans gösterileriyle Türkiye kültür ve sanat hayatında önemli bir yer edinen topluluk, bu sene 13 Ocak’ta 5 bininci gösterisi için sahne alacak.

Hürriyet’in Cumartesi ekinden İpek İzci’ye konuşan Erdoğan, projesini “Ayaklarını kendi topraklarına basan, yönünü Batı’ya çeviren modern bir çalışma” olarak tarif edip “Hükümet kanadından kıyafetlerin kapanması yönünde talep var” diye ekledi.

Erdoğan, İzci’nin “Bu yıl ‘Anadolu Ateşi’ ve ‘Troya’da değişiklik mi yapıyorsunuz” sorusuna “Toplum değiştikçe biz de ayak uyduruyoruz. Ama çizgimizden taviz vermeden, çağdaş yüzümüzü değiştirmeden” diye yanıt verdi.

Bu yanıtı üzerine, “Değişime ayak uydurmak demişken, kıyafetler kapandı mı mesela” sorusuyla karşılaşan Erdoğan, şunları söyledi: “Hayır ama öyle bir talep oluyor yer yer. Genellikle hükümet kanadından olur öyle şeyler. Seyirci bizi kabul etmiş ve bu haliyle benimsiyor, seviyor. Kaldı ki öyle bir şey yaparsak bizim sanatçı kimliğimizde de, muhalif kimliğimizde de taviz vermek diye bir şey yok. Sanatçı, devletten bağımsız iş yapan adama denir.” 

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2018, 11:36

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER