Heybeliada'da orman yangını: 3 gözaltı

Yangın kontrol altına alındı

Heybeliada'da orman yangını: 3 gözaltı

İstanbul Heybeliada'da orman yangını çıktı. Yangına karadan ve havadan ekipler tarafından müdahale edildi.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli yangınla ilgili yaptığı açıklamada, "Heybeliada’daki yangına 2 uçak, 5 helikopter, 6 arazöz, 40 personel sevk edildi" dedi.

Adalar Belediye Başkanı Erdem Gül, ''Bir haftada 3. yangın. Dikkat etmiyoruz. Ateşle oynuyoruz resmen. Çok acı. Deneyimli herkes Heybeliada'ya gelsin. Acil'' açıklamasını yaptı.

BAKAN'DAN AÇIKLAMA

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Heybeliada'da yaklaşık 5 hektar alanın zarar gördüğü orman yangınına ilişkin 3 kişinin gözaltına alındığını açıkladı.

Bekir Pakdemirli ve İstanbul Valisi Ali Yerlikaya Heybeliada’da yangın bölgesinde incelemelerde bulundu.

Yangının kontrol altına alındığını belirten Pakdemirli,  dozerler yardımıyla yangın bölgesinde çevreleme yapılacağını belirterek, “Tamamen kontrol altına alınmış da olsa gece veya sabah saatlerinde tekrar bir kıvılcım yaşamamak için soğutma faaliyetleri devam ediyor” dedi.

3 GÖZALTI

Yangına hızlı müdahale ettiklerini iddia eden Pakdemirli, “En hızlı bir şekilde Heybeliada'mızı minimum hasarla, 5 hektar civarında bir hasarla bu yangını atlattık. Gelmiş geçmiş olsun. Her yangında söylediğimiz gibi hep insan hatasından oluyor, yüzde 90'ı insan hatasından oluyor bunların. Artık bu insan hatalarına bir son verelim diyoruz. Bu yangınla alakalı 3 gözaltımız var. Çok yönlü soruşturmamız Valilik tarafından devam ediyor" ifadesinde bulundu. 

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2020, 10:15

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER