HDP’li Mensur Işık hakkında eşine şiddetten 'uzaklaştırma' kararı

'Kadına yönelik her türlü şiddete karşı mücadele, HDP Kadın Meclisi olarak varlık ve mücadele gerekçemizdir'

HDP’li Mensur Işık hakkında eşine şiddetten 'uzaklaştırma' kararı

Halkların Demokratik Partisi'nin (HDP) avukat Milletvekili Mensur Işık’ın dün gece saatlerinde, öğretmen eşi Ebru Işık'ı Ankara’nın Çankaya ilçesinde bulunan evinde darp ettiği ortaya öıktı. Ebru Işık'ın hastaneye götürülmesi üzerine olayın adli mercilere yansıdığı belirtildi.  

Etimesgut ilçesinde bulunan bir özel hastanede tedavi olan Ebru Işık’ın, eşi hakkında şikayetçi olduğu ve sonrasında konuya ilişkin soruşturma başlatıldığı kaydedildi. Mezopotamya Ajansı'nın haberine göre soruşturma kapsamında HDP Muş Milletvekili Mensur Işık hakkında uzaklaştırma kararı verildiği ifade edildi.  

HDP KADIN MECLİSİ’NDEN AÇIKLAMA

HDP Kadın Meclisi konuya ilişkin şu açıklamayı yaptı:

“Bu sabah saatlerinde, HDP Muş Milletvekili Mensur Işık’ın eşi Ebru Işık’a şiddet uyguladığı haberi medyaya yansıdı. Basına yansıyan kadına yönelik bu şiddetle ilgili kadının beyanını esas alarak gerekli araştırmayı başlattığımızı belirtmek isteriz.

Kadına yönelik her türlü şiddete karşı mücadele, HDP Kadın Meclisi olarak varlık ve mücadele gerekçemizdir. Şiddet kimden ve nereden gelirse gelsin karşısında duracağız ve bununla mücadele etmekte ısrarlı olacağımızı bir kez daha kadınlar başta olmak üzere tüm kamuoyuna duyuruyoruz.

Konuyla ilgili durumu araştırdığımızı ve gerekli mekanizmaları işleteceğimizi kamuoyunun bilgisine sunarız.”


 

Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2020, 13:11

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER