HDP’den Mustafa Sarıgül açıklaması

HDP’li Oluç, yerel seçimlere ilişkin değerlendirmelerde bulundu

HDP’den Mustafa Sarıgül açıklaması

HDP Sözcüsü Saruhan Oluç, Mustafa Sarıgül’ün Şişli’den aday olması ve HDP’nin aday çıkarmamasına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

T24’te Şirin Payzın’ın konuğu olan Oluç, Şişli’de DSP’den adaylığı gündemde olan Mustafa Sarıgül için ‘bu seçim şu belediyeyi ben alayım seçimi değil’ yorumunu yaptı.

31 Mart seçimlerini sıradan bir yerel seçim olarak görmediklerini ve demokrasi mücadelesi kapsamında değerlendirdiklerini ifade eden Saruhan Oluç, “Sarıgül demokrasiye uygun hareket ediyorsa ona uygun davranmalı” dedi.

Payzın’ın Sarıgül’ün adaylığınını İstanbul’da AKP’nin adaylığını güçlendirip güçlendirmeyeceği şeklindeki yorumu üzerine ise Oluç, “İster Sarıgül olsun ister çok sevdiğimiz bir isim olsun kişisel çıkarları için aday olursa yüzüne bile bakmayız” dedi.

Oluç, HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan ve TBMM Başkanvekili Mithat Sancar’ın AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı ile TBMM’de yaptığı son görüşmenin ise olağan olduğunu ve Eş Başkan Sezai Temelli’nin konvoyunun kolluk güçleri tarafından durdurulması gibi engellemelerle Leyla Güven başta olmak üzere açlık grevlerinin de gündeme geldiğini söyledi. Güven’in milletvekili olduğunu hatırlatan Oluç, “TBMM Başkanı görevini yerine getirmediği için bu konu Grup Başkanvekili’ne aktarıldı. Konunun yeni bir çözüm süreci ile ilgisi yok. Öyle bir şey olsa söyleriz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2019, 15:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER