HDP Genel Merkezi’nin kundaklanması: Sanığın 7 yıllık cezası ertelendi

Tüm sanıkların katıldığı duruşmaya HDP vekillerinden kimse katılmadı

HDP Genel Merkezi’nin kundaklanması: Sanığın 7 yıllık cezası ertelendi

8 Eylül 2015’te Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) genel merkezinde yangın çıkarılmasıyla ilgili açılan davada karar açıklandı.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Genel Merkezi’nin yakılması ile ilgili davanın 4. duruşması bugün Ankara 32. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görüldü.

Tüm sanıkların katıldığı duruşmaya HDP vekillerinden kimse katılmadı.

Sanıklar Aykut Dinçer, Mehmet Alan, İlker Çelen ve Ali Yıldırım’a “Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Yasası’na muhalefet” suçundan 6 ay ceza verildi.

Hakim, sanıkların duruşmadaki ‘iyi hal ve davranışlarını’ değerlendirerek cezayı 5 aya indirdi.

Sanık Doğan Haydar Ciritcioğlu’na çeşitli suçlardan toplam 7 yıl 14 gün hapis cezası verildi. Mahkeme sanık Ciritcioğlu’na verilen cezaları erteledi.

Ertelenme gerekçesi de “engel sabıkasının bulunmaması ve bir daha suç işlemekten çekineceği kanaati oluştuğundan” olarak açıklandı.

NE OLMUŞTU?

Dağlıca Jandarma Taburu’na bağlı askeri araca düzenlenen bombalı saldırıda 16 askerin ölmesi sonucu düzenlenen yürüyüşlerde birçok HDP binası yakılmış, Kürt esnafların dükkanları ise tahrip edilmişti.

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2016, 15:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ferhat
Ferhat - 2 yıl Önce

Alin size Tc hukuku Bunlar kurd olsaydi ve bir Cadeye molotof Atsaydi vatanin bolunmez butunlugu deyip var olan ve olmiyan Sert madeleri pes pese siralayip birde Terorist damgasinida ekleyip muabet Hapisle sonuclanirdi .Simdi Ankaranin Gobeginde Sozde Baskente Bir partinin Genel merkezini basip yakip yikmislar ne kin var ne nefret nede vatanin bolunmez butunlugu bit iyi hal indirimi Kurdler Alsin bunu Akilarinda tutsun .Tc hukukunun iki yuzu Kurdlere Ayri Canilere nasil toleransli isliyor .