Hayvan otlatırken vurulan çocuğun ailesini ziyaret eden Vali: Tabi biraz da coğrafi kader

Hakkari Valisi, sınırda hayvan otlatırken askerler tarafından açılan ateş sonucu ölen 14 yaşındaki Vedat Ekinci’nin ailesine taziyeye gitt

Hayvan otlatırken vurulan çocuğun ailesini ziyaret eden Vali: Tabi biraz da coğrafi kader

Hakkari Valisi İdris Akbıyık, kentin Irak sınırındaki Derecik ilçesinde, yasa dışı yollarla sınırı geçmeye çalışanlara açıldığı savunulan uyarı ateşinde hayatını kaybeden Vedat Ekinci'nin (14) ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Vali Akbıyık, Yüksekova 3'üncü Piyade Tümen Komutanı Tümgeneral Metin Tokel, Şemdinli Kaymakamı Muhammet Fuat Türkman, 34'üncü Hudut Tugay Komutanı Tuğgeneral Rafet Kılıç, Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu ile birlikte Vedat Ekinci'nin taziyesine katıldı. Baba İslam Ekinci'ye başsağlığı dileyen Akbıyık, "Tabi biraz da coğrafi kader” şeklinde skandal ifadeler kullandı.

Akbıyık, acılı aileye şunları söyledi:

“Acınızı paylaşıyoruz. Allah rahmet eylesin. Başınız sağ olsun. Tabi biraz da coğrafi kader. Tabi bu coğrafyada maalesef bu tür üzücü olaylar da yaşanıyor. Derecik'te Gerdi aşireti mensupları, en çok sevdiğimiz ve güvendiğimiz insanlarsınız. Derecik ilçemizin, valiliğimiz ve devletimizin tüm kamu kurum, kuruluşları nezdinde özel bir yeri var. Bu birlik ve beraberlik bundan sonra da devam edecek. İnşallah bundan sonra bu tür üzücü olaylar olmaz. Sınır kapısının açılması için özel bir çabamız var. Sayın İçişleri Bakanı'mızın da sizlere başsağlığı dilekleri var. Sizler bu bölgede en çok askerimize, jandarmamıza yardımcı olan insanlarsınız. İnşallah hep beraber buradaki birtakım olumsuzlukların üzerine geleceğiz" dedi.

Taziyeye katılanlar ise bu tür üzücü olayların yaşanmaması için sınır kapısının bir an önce açılması gerektiğini söyledi.
 

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2019, 21:26

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER