Hastanenin koridorunda ölen adamın cesedi 15 gün sonra bulundu

Olay üzerine hastane yönetimini ihmalkarlıkla suçlayan hasta yakınları hastaneye dava açtı

Hastanenin koridorunda ölen adamın cesedi 15 gün sonra bulundu

Fransa’nın Marsilya kentindeki bir hastanenin koridorunda ölen 73 yaşındaki bir adamın cesedi öldükten 15 gün sonra bulundu. Olay ülkede tepkilere yol açtı.

Fransa'nın Marsilya kentinde La Conception hastanesine iğne yaptıran 73 yaşındaki Alzheimer hastası daha sonra kayboldu.

Tam 15 gün boyunca haber alınamayan adamın, cesedini hastanedeki kullanılmayan bir koridorda bulundu.

Olay üzerine hastane yönetimini ihmalkarlıkla suçlayan yakınları hastaneye dava açtı.

Hastanın oğlu Jean Ligonnet yaptığı açıklamada, "Babam bir kaplumbağadan daha yavaş yürürdü, hastane çalışanları '30 saniye arkamızı döndük kayboldu' diyor, bu imkânsız" dedi.

​'BABAM BÖYLE ÖLMEYİ HAK ETMEDİ'

Hastane yönetiminin ‘rahat rahat uyuyun, biz tüm hastanede aradık' dediğini aktaran Ligonnet, “Bana her yeri aradık dediler ama 15 gün sonra babamın bir köpek gibi, kenarda bir yerde öldüğünü öğreniyorum. İğrenç bir durum, ilgisizlik ve ihmalkarlıkla bir hayat çaldılar. Babam böyle ölmeyi hak etmedi" diye konuştu.

Ligonnet, "Hastanenin her katının tüm çalışanlarına tek tek sordum, çoğu kayıp birinin olduğundan habersizdi bile" diye konuştu.

Öte yandan, ölen hastanın ilk otopsi raporunda ölüm sebebinin bulunamadığı ve araştırmaların devam ettiği, olayın ise Marsilya polisi tarafından soruşturulduğu öğrenildi.

Kaynak: Sputnik


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER