Hasan Ferit Gedik davası çıkışında silahlı saldırı

Yaralanan Umut Kaya hastaneye kaldırıldı

Hasan Ferit Gedik davası çıkışında silahlı saldırı

Gülsuyu'nda Hasan Ferit Gedik'in hayatını kaybettiği ve çok sayıda kişinin de yaralandığı olaylara ilişkin Anadolu Adalet Sarayı'ndaki duruşmayı izleyici olarak takip eden Umut Kaya adlı genç, adliye çıkışında silahlı saldırıya uğradı.

Maltepe Gülsuyu'nda, 2013 yılı Eylül ayında Hasan Ferit Gedik'in hayatını kaybettiği ve çok sayıda kişinin da yaralandığı saldırıyla ilgili davanın görüldüğü Anadolu Adalet Sarayı gün boyu olaylara sahne olurken, duruşma bitiminde ise bu kez silahlar patladı. Duruşmayı seyirci olarak takip eden Umut Kaya adlı genç , Anadolu Adalet Sarayı çıkışında bulunan bir benzin istasyonunun önünde 2 kurşunla vurularak yaralandı.

Radikal'de yer alan habere göre, mahkeme salonundan ayrılan Umut Kaya, adliye binasının hemen arkasında bulunan benzinciye geldi. Burada, henüz kimliği tespit edilemeyen saldırgan, silahla 2 el ateş ederek Umut Kaya'yı dizinden ve karın boşluğundan vurduktan sonra kaçtı. Yaralanan Umut Kaya'ya olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından ilk müdahale yapıldı. Kaya, daha sonra ambulansla Kartal Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Kaya'nın sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Gedik ailesinin avukatı Güray Dağ, “Bu ilk saldırı değil, son saldırı olmayacağını da biliyoruz. Saldırgan, müvekkilimize ateş ederken, ismi ile hitap edip, 'Hasan Ferit'i öldürdüğümüz gibi seni de öldüreceğiz' diye ateş etmiş" dedi.

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2015, 22:15

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER