Halis Toprak bulundu!

Kızı kayıp başvurusunda bulunmuştu…

Halis Toprak bulundu!

İşadamı Halis Toprak'ın kızı Aynur Doğan'ın babasının kayıp olduğu ve hayatından endişe ettiği yönündeki polise başvurusu üzerine harekete geçen Kayıp Şahıslar Büro Amirliği ekipleri işadamını özel bir hastanede buldu. İş adamı kayıp olmadığı ve tedavisi için rızasıyla hastanede kaldığını beyan etti.

Diyarbakırlı İşadamı Halis Toprak'ın kızı Aynur Doğan'ın 15 gün önce polise babasının kardeşi Ahmet Toprak tarafından yanından alınarak hastaneye diye götürdüğünü bu saatten sonra kendisinden haber alamadığı için polise kayıp başvurusunda bulunmuştu.

Aynur Doğan, Ahmet Toprak ile babasının yardımcıları E.Ü., S.K. ve Z.K.’den şikâyetçi olmuştu.

Vatan'ın haberine göre Savcılık, yapılan şikâyet üzerine olayla ilgili olarak soruşturma başlattı. Olayı inceleyen Asayiş Şube Müdürlüğü Kayıp Şahıslar Büro Amirliği ekipleri başvurudan bir gün sonra Halis Toprak'ı tedavi için gittiği özel hastanede buldu.

Yatarak tedavisine devam edilen Toprak ile görüşen polis ekipleri tutanakla durumu savcılığa bildirdi. İşadamı Halis Toprak kendi rızası ile tedavisinin yapıldığı hastaneye geldiğini beyan ettiği öğrenildi.

TOPRAK HOLDİNG'TEN AÇIKLAMA

Toprak Holding, iş adamı Halis Toprak'ın kaybolduğu yönünde çıkan haberleri yalanladı.

Holding'ten yapılan yazılı açıklamada, "Halis Toprak'ın 10 çocuğundan 2'si olan Aynur Toprak ve Aysel Duruk'un savcılığa yaptığı şikayet üzerine İstanbul Asayiş Şube Kayıp Bürosu'ndan gelen polisler, bizzat Halis Toprak'ın 5 Mayıs 2014 tarihinde ifadesini alıp, kayıp olmadığına dair tutanak tutmuşlardır." denildi.

Halis Toprak hakkında açılan davalara da değinilen açıklamada, "Aynur Toprak ve Aysel Duruk, daha önce de birçok defa Halis Toprak'in akli melekelerini yitirdiğini iddia ederek vesayet altına alınması talebiyle dava açmış, 2010 yılında Bakırköy Hastanesi, 2013 yılında da Adli Tip Kurumu tarafından Halis Toprak'in akıl sağlığının yerinde olduğuna dair verilen raporlar sonucunda, açtıkları birçok dava yüce Türk yargısı tarafından reddedilmiştir" ifadelerine yer verildi.

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2014, 19:23
YORUM EKLE