Hakkarililer: Özel harekat polisleri bize 'IŞİD'i mumla arayacaksınız' diyor!

Hakkarililer özel harekat polislerine tepkili...

Hakkarililer: Özel harekat polisleri bize 'IŞİD'i mumla arayacaksınız' diyor!

Kobani'ye destek için Türkiye'de düzenlenen gösteriler devam ediyor; gösterilerin bir ayağı da Hakkari. Hakkari'deki protestolarda polisin göstericilere ve mahallelilere yönelik şiddeti, tehdidi ve tahriki Hakkarilileri isyan ettirmiş durumda.

Hakkari’nin Gazi mahallesinde evlerinin özel harekat tarafından hedef alındığını iddia eden Çiftçi ailesi, evlerinin çeşitli yerlerine isabet eden onlarca biber gazı ve gerçek mermi kovanlarını basınla paylaştı.

Yüksekovahaber'e konuşan Çiftçi ailesi özel harekatçılar tarafından evlerinin basılarak kendilerine, "Bu akşam gelip hepinizi alacağız” denilerek tehditlere maruz kaldıklarını aktardı.

Olayın tanığı Kenan Çiftçi, Hakkari’de özel harekat polislerinin IŞID gibi 'çeteleşerek' halkı tehdit ettiğini iddia etti ve "Bize 'IŞID çetelerini mumla arayacaksınız' diyerek bize böyle hitap ediyorlar” şeklinde konuştu ve şunları aktardı:

"Hakkari'de 3 gündür süren eylemlerde, özellikle Gazi Mahallesi'nde Özel Harekat Polisleri terör estiriyor. Mahallelere girip halka küfür ediyorlar ve 'IŞİD'i mumla arayacaksınız' diyorlar. Bize 'mahalleyi başınıza yıkacağız' diyorlar. Küçük çocukları alıyorlar.."

Hakkari'deki polis şiddetini anlatmaya devam eden Çiftçi, atılan gaz bombalarını kameraya göstererek konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Dünden beridir mahallede bir şey yok, ama Özel Harekat Timleri gelip gaz atıyorlar, mahalleye saldırıyorlar. Küfredip, tehdit edip duruyorlar. Amaçları nedir bunların? Bizi öldürmek mi istiyorlar? Gelip öldürsünler o zaman. Artık yeter!"POLİSİN 'TAHRİKİ' BİRÇOK YERDE

Hakkarililer, birçok mahalle sakini de polisin toplumsal olaylarda orantısız güç kullandığını ve biber gazlarının rastgele atıldığını söylüyor. Polisler arasında zaman zaman mahalleliyi tahrik eden hareketlerin yapıldığını bu durumun yetkililer tarafından araştırılması gerektiğini ifade ediyor.

Habere gitmek için tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2014, 21:02
YORUM EKLE
YORUMLAR
selim
selim - 4 yıl Önce

ananın ... bişey yokmuş da, polis öylesine gaz atıyormuş da... ulan memelket yangın yeri hala bişey yok diyor.

A. Nailov
A. Nailov - 4 yıl Önce

katil polis kurdistan'dan deeeefooool

cumhur
cumhur - 4 yıl Önce

a.nailov, pavlov'un köperği gibi ezberlenmiş laflarla burada çelik çomak oynama, git pepee izle, en geç 21:30'da da uyu.

Bozkurt
Bozkurt - 4 yıl Önce

Polise askere bırak taş, laf atanın sonu cehennemdir. Işid ananızı siksin orospu çocukları