Hakkari’de iki aşiret arasındaki kavgada barış sağlandı

Tarafların bu akşam verilecek iftar yemeğinde bir araya geleceği öğrenildi...

Hakkari’de iki aşiret arasındaki kavgada barış sağlandı

Hakkari’de Pinyanişi ve Ertoşi aşiretleri arasında çıkan kavganın büyümesi üzerine kentte yaşananların ardından bugün barış sağlandığı öğrenildi. Kavganın ardından kente gelen DTK ve DBP heyetinin önümüzdeki saatlerde konuya dair açıklama yapması bekleniyor.

Hakkari’de, 18 Temmuz akşamı iftardan sonra 4 genç arasında başlayıp, kısa sürede 2 aşiretin yüzlerce mensubunun karıştığı kavganın taraflarını uzlaştırma çabaları sonuç verdi. Olaylar üzerine kente gelen DTK ve DBP heyetinin, konuya dair önümüzdeki saatlerde açıklama yapması bekleniyor.

DBP Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek, DTK Eş Başkanı Aysel Tuğluk, Diyarbakır Büyükşehir eski Belediye Başkanı Osman Baydemir, HDP Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Hamit Geylani ve Hakkari eski Belediye Başkanı Fadıl Bedirhanoğlu ile DBP PM üyesi Cüneyt Caniş’in yer aldığı heyet, 6 gündür taraflarla görüşmeler gerçekleştirerek, toplantılar yaptı.

DTK ve DBP heyetinin önümüzdeki saatlerde açıklama yapılacağı beklenirken, tarafların bu akşam verilecek iftar yemeğinde bir araya geleceği öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2014, 08:31
YORUM EKLE