Hakkari'de cenazeye saldırı: Gerçek mermi kullanıldı

DİHA, polisin, PKK komutanlarından Barış Tekçe'nin cenazesine gerçek mermilerle ateş açtığını bildirdi

Hakkari'de cenazeye saldırı: Gerçek mermi kullanıldı

Hakkari-Çukurca arasındaki karayolu bölgesinde PKK'liler ile askerler arasında yaşanan çatışma sonrasında başlatılan hava operasyonu sonucunda yaşamını yitiren PKK'nin komutanlarından Barış Tekçe (Andok Colemerg) için düzenlenen cenaze törenine polis saldırdı. Saldırıda polisin gerçek mermi kullandığı bildirildi.

DİHA'nın aktardığı habere göre, dün yaşamını yitiren Barış Tekçe'nin cenazesi Feraşin bölgesinden yüzlerce araçlık konvoyla alınarak Hakkari Devlet Hastanesi'ne getirildi. Tekçe'nin cenazesi buradan binlerce kişi tarafından alınarak Serê Solan Şehitliği'ne götürülmek üzere yürüyüş düzenledi.

GERÇEK MERMİLERLE ATEŞ AÇILDI

İl Emniyet Müdürlüğü önünde cenaze törenine katılanlara polis rastgele gaz bombası attı, tazyikli su sıktı ve gerçek mermilerle ateş açtı. Cenazeye katılanlar ise polisin saldırısına taşlarla karşılık verdi.

Polisin saldırıyı durdurmasıyla olaylar yatışırken, saldırıda 3'ü kadın 9 kişi etkilendikleri gazdan dolayı Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Şükran Er (35) isimli bir kadın ise saldırı esnasında duvardan düşerek yaralandı.

(DİHA / Foto: Evrensel)

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2015, 18:36

YORUM EKLE
YORUMLAR
berat
berat - 5 yıl Önce

her kim ölürse ölsün cenazedir,ölsün ama öldükten sonra cenazedir saygı göstermek müslümana yakışandır.sünnettir.gerçi adından belli nasıl hayat tarzına sahip olduğun,anlamazssın dediklerimden.

brindar21
brindar21 - 5 yıl Önce

Coşkun bizim cenazemiz leşse sende kaleşsin bir gün biriniz gün gelir hepiniz ya sev ya terk et kırma

bozok
bozok - 5 yıl Önce

30 yıldır pkk yı desteklediniz elinize ne geçti pkk nın size ne faydası oldu çözüm süreci boyunca kürt esnafı kazandı kürt insanı kazandı cözüm süreci bitti hergün olay hergün kepenkler kapalı esnaf aç pkk gelsinde esnafın zararını telafi etsin

Tecavuzcu coskun
Tecavuzcu coskun - 5 yıl Önce

Leş o leş

dibo
dibo - 5 yıl Önce

Yolu kepceile kazerken öldürülmüş bunun arkasında yurumurm u gafil olmayın hiç bir müslüman yolu kazarmi

mert
mert - 5 yıl Önce

taraflı haber emniyetın önünden geçişleri sırasında molotof kullandılar..poliste gaz ve havaya ateş etti,,,demokrat haber kaynağı nereden alıyorsun?

kaya bilirim dikkat edin
kaya bilirim dikkat edin - 5 yıl Önce

Görüntüleri izledim içimin yağları eridi sizin komutan kaçacak delik arıyordu yapilan açıklamaya gore mermiler gtüne girmiş ama anladığım kadarıyla yanlız ona değil sizede girmiş... yaşasın TC.

dimitri
dimitri - 5 yıl Önce

cenazeye bile hürmet etmiyolar caniler

adalet
adalet @dimitri - 5 yıl Önce

esas cenazeyi yakmak yıkmak için kullananlar hürmet etmiyor meftanın sayesinde yakıp yıkıp amaçlarına ulaşmaya çalışan etekliler dir


SIRADAKİ HABER