Hakkari Barosu: Can güvenliğimiz kalmadı, Emniyet'e avukat göndermeyeceğiz

Baro, yapılan usulsüzlük ve hak ihlallerine müdahale edemedikleri gerekçesiyle Yüksekova İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne avukat göndermeme kararı aldı...

Hakkari Barosu: Can güvenliğimiz kalmadı, Emniyet'e avukat göndermeyeceğiz

Hakkari Barosu, can güvenlikleri kalmadığı, yapılan usulsüzlük ve hak ihlallerine müdahale edemedikleri gerekçesiyle Yüksekova İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne avukat göndermeme kararı aldı.

DİHA'nın haberine göre geçen günlerde baroya bağlı iki avukatın da darp edilmesi ile gündeme gelen Yüksekova İlçe Emniyet Müdürlüğü'ndeki uygulamalara karşı tavır almak zorunda kaldıklarını belirten Hakkari Baro Başkanı Muhittin Güngör, mevcut durumda savunma merci olarak hiçbir etkilerinin kalmadığını vurguladı.

Gözaltı gibi durumlarda savcılık aşamasından itibaren müdahil olacaklarını dile getiren Güngör, "Mevcut durumda herhangi bir hak ihlaline veya usulsüzlüğe müdahale edemiyoruz. Sorgu aşamalarında çalışmamız aksatılıyor. Geçmişte de sık sık bu tür engellemelere maruz kalıyorduk. Son dönemlerde artış görülüyor. Savcının soruşturma açma gibi bir durumu söz konusu. Bu böyle gitmez, bir yerde tıkanıklık yaşanacaktır. Acil olarak bu durumun aşılması gerekiyor" dedi.

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2014, 12:35

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER