Hakim Muzaffer Şakar gözaltında

Gülen Grubu'na karşı yıllardır verdiği mücadele ile bilinen Demokrat Yargı Derneği Eş Başkanı Hakim Muzaffer Şakar, gözaltına alındı

Hakim Muzaffer Şakar gözaltında

Demokrat Yargı Derneği Eş Başkanı ve İnsan Hakları Kurumu eski üyesi Hakim Muzaffer Şakar, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alındı.

Son HSYK atamalarıyla Ankara’dan Diyarbakır’a gönderilen Hakim Muzaffer Şakar, gözaltına alınan 648 hakim ve savcı arasında yer aldı.

Adliye’deki odasında gözaltına alınan Şakar, “Türkiye’de Yargı Yoktur” ve “Yargıda Kumpasın Köşe Taşları AKP-Cemaat” adlı kitapların yazarı.

Demokrat Yargı Derneği eski Eş Başkanı Orhan Gazi Ertekin, sosyal medya hesabı üzerinden Şakar’ın gözaltına alınmasına tepki gösterdi.

Ertekin, “Bu aşamadan sonra, cemaatin tasfiyesi süreci tüm bir muhalefete yönelik bir tasfiye işlemi haline gelecektir ve gayri meşrudur” dedi.

Ertekin'in yaptığı açıklama şöyle:

'GÜLEN GRUBU'NA KARŞI YILLARDIR VERDİĞİ MÜCADELE İLE BİLİNEN...'

“Demokrat Yargı Eşbaşkanımız hakim Muzaffer Şakar’ın Diyarbakır Adliyesindeki odası biraz önce polis tarafından basılmış ve gözaltı işlemi başlatılmıştır. Bu Türkiye yargı tarihindeki 2. Ahmet Şık-Nedim Şener vakasıdır. Bu aşamadan sonra, Cemaatin tasfiyesi süreci tüm bir muhalefete yönelik bir tasfiye işlemi haline gelecektir ve gayri meşrudur.

“Muzaffer Şakar, Cemaatin iktidar olduğu dönemde Cemaate karşı en etkin mücadele yürüten Türkiye yargısındaki üç beş hakimden birisidir. Bu nedenle, terfisi engellenmiş, hakkında bizzat cemaatçi müfettişler tarafından olumsuz notlar düzenlenmiş ve en son Yargıtay tetkik hakimliği olmak üzere Türkiye yargısının hep en 'alt' seviyelerinde çalışarak sebat etmeye devam etmiştir.

“Garip bir tecellidir ki Cemaat ile mücadele ettiğini iddia eden bugünün muktedirleri de Eşbaşkanımız Muzaffer Şakar hakkında Cemaatin yürüttüğü işlemleri aynıyla devam ettirmektedirler. Artık bu listeyi hazırlayanlar bizzat kendilerinin cemaatçi olmadıklarını kanıtlamak zorundadırlar. Geriye daha az utanç bırakmak istiyorsanız derhal bu tutumunuzdan vaz geçmelisiniz. Aksi taktirde sizin listelerinizin hiçbir hükmü kalmayacaktır.”

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2016, 19:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER