Habur Savunma Güçleri komutanı Davud Cındo suikast sonucu öldürüldü

Suikast sonucunda, Süryanileri IŞİD saldırılarına karşı korumak için kurulan Habur Savunma Güçleri Dışilişkiler Sorumlusu Nasır da ağır yaralandı

Habur Savunma Güçleri komutanı Davud Cındo suikast sonucu öldürüldü

Süryanileri IŞİD saldırılarına karşı korumak amacıyla kurulan Habur Savunma Güçleri Komutanı Davud Cındo, kimliği belirsiz kişiler tarafından yapılan bir suikast sonucu Tıl Tamır’da hayatını kaybetti. Saldırıda, Cındo ile aynı araçta bulunan Habur Savunma Güçleri Dışilişkiler Sorumlusu Elyas Nasır da ağır yaralandı.

Alınan bilgilere göre; dün akşam saatlerinde arkadaşlarını ziyarete giden Davud Cındo ve Elyas Nasır'dan bir süre haber alınamadı. Bugün ise bölge halkı Cındo ve Nasır'ın bulunduğu aracı Tıl Tamır ile Dırbesiye arasındaki yolda gördü ve suikast sonucunda Habur Savunma Güçleri Komutanı Davud Cındo'nun hayatını kaybettiği, Dışilişkiler Sorumlusu Elyas Nasır'ın da ağır yaralandığı tespit edildi.

Ağrı yaralı olan Nasır, hastaneye kaldırılırken; Süryani Askeri Meclisi (MFS), Halk Savunma Birliği (YPG), Sutoro ve asayişin suikasti yapanı ya da yapanları belirleyebilmek için geniş çaplı bir soruşturma başlattı. (Demokrat Haber) 

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2015, 19:05
YORUM EKLE