Gülmen: Tahliye etmemeleri beni yıkmaz

Bomboş bir dosya ile bize örgüt üyeliğinden ceza vermeye çalışıyorlar

Gülmen: Tahliye etmemeleri beni yıkmaz

Bir önceki duruşmada savcının tahliye talebine rağmen tutukluluk halinin devamına karar verilen Nuriye Gülmen, yarınki duruşması öncesi gönderdiği mesajda, “Ben yarın tahliye olacakmış gibi hazırım hiç tahliye olmayacakmış gibi direnmeye devam da edebilirim” dedi. 

Diren Yurtsever'in Mezopotamya Ajansı'nda yer alan haberine göre Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile ihraç edilen ve başladıkları açlık grevinden kaynaklı tutuklanan akademisyen Nuriye Gülmen ile serbest bırakılan öğretmen Semih Özakça’nın yargılandıkları davaya yarın devam edilecek.

Numune Hastanesi tutuklu koğuşunda bulunan Gülmen’in, 27 Kasım’da görülen duruşmasında savcının tahliye talebine rağmen mahkeme, “tutukluluk halinin devamına” karar vererek duruşmayı ertelemişti.
 
GÜLMEN: HİÇ TAHLİYE OLMAYACAKMIŞ GİBİ DİRENEBİLİRİM
 
Mahkemenin kararını avukatı Duygu Demirel aracılığıyla Mezopotamya Ajansı’na (MA) değerlendiren Gülmen, kararı “acizlik” olarak niteledi.

Gülmen, şunları iletti: “Bu karar mahkemenin acizliğini gösteriyor. Ne kadar çaresiz olduklarını gösteriyor. Beni tahliye etmemeleri beni yıkmaz, esas olan direniştir ve direniş devam ediyor. Ben yarın tahliye olacakmış gibi hazırım hiç tahliye olmayacakmış gibi burada direnmeye devam da edebilirim. Bu benim için bir sıkışmışlık yaratmaz. Ama onlar en başından beri çaresizler. Çünkü bomboş bir dosya ile bize örgüt üyeliğinden ceza vermeye çalışıyorlar. Biz ise çok güçlüyüz bu gücümüzü halktan alıyoruz. Onlar gibi ayaklarımızdan prangayla bağlı değiliz. O yüzden biz kazandık ve kazanacağız.”

Avukat Duygu Demirel de, yarın görülecek olan davanın 6’ncı duruşmasına Gülmen’in hazır edilme ihtimalinin yüksek olduğunu belirtti. Demirel, “Mahkemenin ‘Nuriye Gülmen’den onay alınması halinde duruşmada hazır edilmesi gerektiği’ şeklinde verdiği ara karar uyarınca, Nuriye’nin duruşmada hazır edilme hali yüksek. Dolayısıyla eğer hastane yönetimi de uygun görürse Nuriye’nin bu duruşmada hazır edilme olasılığı çok yüksek görünüyor” diye belirtti. 

Kaynak: Mezopotamya Ajansı

 
 

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2017, 20:29

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER