Grup yorum üyesi Gökçek'in defnedileceği mezarlığa kimse alınmıyor

'Sokağa çıkma yasağı bahane edilerek, kişi sayı sınırlaması getirmeye, yakınları dışında kimseyi almamaya çalışıyorlar'

Grup yorum üyesi Gökçek'in defnedileceği mezarlığa kimse alınmıyor

Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek’in Kayseri’ye getirilen cenazesini almaya giden avukat Ayşegül Çağatay, “Sokağa çıkma yasağı bahane edilerek, kişi sayı sınırlaması getirmeye, yakınları dışında kimseyi almamaya çalışıyorlar” dedi.

Ölüm orucunun 323’üncü gününde ara verdikten iki gün sonra tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek'in mezarlık morgunda bekleyen cenazesi gece polisler eşliğinde cenaze mezarlık gusülhanesine getirildi.

Gökçek’in avukatı Ayşegül Çağatay, cenazenin gece boyunca mezarlık morgunda bekletildiğini belirterek, “Yanında akrabaları, kardeşi vardı. Şimdi İbrahim’i almaya gidiyoruz. Halep Hoca mezarlığına defnedilecek İbrahim” dedi. 
 
Çağatay ayrıca Gökçek’in cezaevinde bulunan eşi Sultan Gökçek’in de cenazeye katılmak üzere Kayseri’ye getirildiği bilgisi aldıklarını ancak teyit edemediklerini söyledi. Çağatay, “Sultan Gökçek’in Kayseri’ye getirildiği bilgisi verildi fakat onunla net bir irtibat kuramadık. Kesin cenazeye katılacak mı bilmiyoruz ama bunu zorlamaya çalışıyoruz. Cenazeyi morgdan alırken sokağa çıkma yasağını da bahane ederek kişi sayı sınırlaması getirmeye, yakınları dışında kimseyi almamaya çalışıyorlar” diye belirtti. 

IRKÇILAR BAŞAKPINAR’DA TOPLANDI

Gökçek’in cenazesi dün gece getirilmesi ardından Başakpınar ilçesinde toplanan ırkçı bir grup defin işleminin Kayseri’de yapılmamasını istedi. Gökçek'in cenazesinin defnedilmesini engellemeye çalışan grup, “Gömseler bile çıkarır, yakarız..." tehditlerinde bulundu.

Gece geç saatlerinde sokağa çıkma yasağına rağmen toplanan gruba MHP Kayseri Milletvekili Mustafa Baki Ersoy ve İl Başkanı Serkan Tok da katıldı. Başakpınar’a gelen Ersoy bir konuşma yaparak, “Hassasiyetlerimiz aynı. Korona da var ama ona rağmen bu saatte buradayız. Elimizden ne geliyorsa yaparız” dedi.

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2020, 23:26

YORUM EKLE
YORUMLAR
Halk
Halk - 1 yıl Önce

Demeki ölmekte Akp işid elinde kürtülüş deyişmiş

Halk
Halk - 1 yıl Önce

Akp dikatöru işid elkaide uzantısı lideri Ölü lere saldırıyor cenazeleri kaçırıyor mezarları yıkıyor chp ye saldırıyor vatandaş tehdit ediyor Gazetecileri akedemisyenleri konuşanı yok ediyor vatandaşın kelimesi daha ağzında ilken Akp silahlı çeteleri ülkenin resmî polisi askeri olmuş gibi üniformalarını giydirmiş işid küdürmüş kedi gibi halkın yüzüne fırlıyor yapışıyor komşu ülkelere Yunanistan Ermenistan Suriye Libya Irak İran İsrail’e saldırıyor tehdit ediyor . İşid lideri ebu Recep Fetva verip din adı Altıda Kürtleri Alevileri diyer azınlıkları öldurmek yok etmek serbesttir diyor

SIRADAKİ HABER