Gözaltındaki HDP’lilerin ifadeleri sona erdi

DTK Eş Başkanı Leyla Güven'e destek vermek için açlık grevine girdikleri için gözaltına alınan 10 HDP’li ifadeleri işlemleri sona erdi

Gözaltındaki HDP’lilerin ifadeleri sona erdi

Abdullah Öcalan üzerinde uygulanan tecrittin kaldırılması için 28 gündür açlık grevi eyleminde olan Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eş  Başkanı ve Halkların Demokratik Partisi (HDP) Hakkari Milletvekili Leyla Güven'e destek vermek için HDP Mersin İl Örgütü  binasında 2 Aralık'ta açlık grevi başlatmıştı.

Polislerce, 2 Aralık akşam saatlerinde il binası ablukaya alınarak açlık grevine giren aralarında HDP Mersin İl Eş Başkanı Zuhal Önen'in bulunduğu 10 HDP’li gözaltına alınmıştı.

Güven'e destek verdikleri için gözaltına alınan HDP'liler 3 gündür Mersin İl Emniyet Müdürlüğü'nde TEM Şubesi'nde tutulurken ifadelerinin alındığı avukatlarca bildirildi.

Avukatlar, polisin gözaltındakilere, “HDP’de açlık grevine neden girdiniz” ve “Kim talimat verdi” gibi sorular sorduğu HDP’lilerin ise, "Biz HDP genelgesi üzerine HDP milletvekili Leyla Güven'e destek için yaptık" cevaplarını verildiği aktarıldı.

Gözaltındakilerin yarın adliyeye sevk edilmesi bekleniliyor.

Kaynak: Mezopotamya Ajansı

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2018, 16:08

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER