'Gözaltında intihar etti' denilen Murat için cenaze aracı ve taziye yeri verilmedi

Ceylanpınar'a varan cenaze, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi'ndeki aile evine getirildi

'Gözaltında intihar etti' denilen Murat için cenaze aracı ve taziye yeri verilmedi

Gözaltında intihar ettiği iddia edilen Murat Araç, Ceylanpınar’da polis ablukası altında toprağa verildi. Antalya’dan Urfa’ya getirilen cenaze için nakil aracı verilmezken, Ceylanpınar Belediyesi de cenaze aracı ve taziye yeri vermedi. 

Antalya'nın Gazipaşa ilçesinde önceki gün yol denetimi sırasında gözaltına alınan ve Antalya Emniyet Müdürlüğü binasından atlayarak intihar ettiği ileri sürülen 19 yaşındaki Murat Araç’ın cenazesi, Urfa'nın Ceylanpınar ilçesinde sabaha karşı toprağa verildi. Adli Tıp Kurumu'ndaki otopsi işlemlerinin ardından Antalya’dan Urfa’ya getirilen cenaze için yapılan tüm girişimlere rağmen aileye nakil aracının verilmediği öğrenildi. 

BELEDİYE CENAZE ARACI VERMEDİ

Sabaha karşı polis ablukası altında Ceylanpınar'a varan cenaze, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi'ndeki aile evine getirildi. Mezarlığa götürmek için belediye araç vermeyince cenaze, Ceylanpınar İlçe Mezarlığı'na ailenin imkanlarıyla getirildi. Burada dini vecibeleri yerine getirilen Araç, sabahın ilk ışıklarıyla toprağa verildi. 

‘ENSESİNDE MORLUKLAR VARDI’ 

Araç vermeyen Ceylanpınar İlçe Belediyesi taziye içinde yer vermedi. Bunun üzerine aile Mehmet Akif Ersoy Mahallesi'ndeki bir evin avlusuna kurulan çadırda taziyeleri kabul etmeye başladı. 

Cenazeye ilişkin bilgi veren baba Mehmet Araç, çocuğunun özelikle ensesinde morlukların ve darp izlerinin bulunduğunu belirterek, aynı morlukların yüz kısmında mevcut olduğunu söyledi.

ANTALYA EMNİYETİ'NDE NELER OLDU?

Otopsi işlemlerinin ardından cenazeyi gören ağabey İlhan Araç da, yüzünde ve gözünde morlukların olduğunu, vücudunun diğer kısmına ise bakamadığını belirtmişti. Ağabey, kardeşinin kafasında 16 ile 17 dikiş bulunduğunu ve bunun otopsiden kaynaklı mı yoksa başka bir şeyden mi kaynaklandığını bilmediğini ifade etmiş, "Kardeşimin başına ne geldiyse emniyette geldi" ifadelerini kullanmıştı. 

Öte yandan, jandarma tarafından aileye darp izinin bulunmadığı bir fotoğraf gönderilerek, “Biz teslim ettiğimizde üzerinde tek bir çizik izi dahi yoktu” diyerek sorumluluğu üstlenmedi.  

Kaynak: Mezopotamya Ajansı 

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2017, 21:22

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER