Gökhan Özoğuz'dan Erdoğan'a 'sandıkta hırsızlık' tepkisi

Özoğuz, İmamoğlu’na desteğini açıkça dile getirmişti

Gökhan Özoğuz'dan Erdoğan'a 'sandıkta hırsızlık' tepkisi

Yerel seçim sürecinde AK Parti’ye yönelik eleştirilerini ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na desteğini açıkça dile getiren sanatçı Gökhan Özoğuz’dan, İstanbul seçimlerine ilişkin itirazlara bir tepki daha geldi. Athena grubunun solisti, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın ocak ayında “Sandıktan çıkana eğer saygı duymuyorsanız bunun adı demokrasi değildir. Bu totaliter bir zihniyettir” dediği bir videoyu paylaşıp, ‘sandıkta hırsızlık’ iddiasına tepki gösterdi.

Özoğuz Twitter hesabından şu mesajı paylaştı: “Bugün bu videoyu gördüm! Sn. Erdoğan’ın konuşması o kadar doğru ki. Tek anlamadığım iddia edilen “sandıkta hırsızlık”. Her partinin gözlemcileri atmaca gibi sandıkların, çuvalların başında”. O bir şeyler ne, o iddia dosyalarında ne var biz de bilsek keşke. Somut bir şeyler mesela!”

Erdoğan dünki konuşmasında İstanbul seçimlerine ilişkin şu açıklamayı yapmıştı: “Bu işin hırsızlık boyutu var. Bir de sandıkta hırsızlıklar var. Şimdi bu YSK’ya gidiş, sandıktaki örgütlü müdahaleye yöneliktir. O ayrı bir iş ama o diğeri ise ayrı bir konu. Her iki kanaldan bu yürütülecektir. Temennim odur ki, en ideal şekilde noktayı koyarız.”

‘ALLAH YALAN SÖYLEYENLERİ SEVMEZ’

Gökhan Özoğuz yerel seçim sürecindeki tartışmalarda, sosyal medyadan paylaştığı mesajlarla dikkat çekiyor. Athena’nın solisti daha önce de “Hiçbir siyasi karakteri Ekrem bey kadar benimseyemedim” demiş, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz’un İstanbul seçimleri için yaptığı açıklamalara da şu tepkiyi göstermişti: “Merak ediyorum; Dünyanın neresinde bir Cumhurbaşkanı belediye başkanlığı seçiminde parti bayraklarının üstündeki resimde adayın yanında yer almıştır? Allah yalan söyleyenleri sevmez cezalandırır!” 

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER