Gökçek bu manzarayı unuttu

İzmir'deki sel felaketiyle dalga geçti ama Ankara'da da aynı durum yaşanmış ve tazminata mahkum olmuştu...

Gökçek bu manzarayı unuttu

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek İzmir'deki sel felaketiyle ''Balık adam gönderelim mi?'' diye dalga geçti. Ancak aynı durum 2011'de Ankara'da da yaşanmış ve sel sularına kapılarak boğulma tehlikesi geçiren vatandaşları balıkadamlar kurtarmıştı. Gökçek bu olay nedeniyle 1500 lira tazminata da mahkum olmuştu.

Gökçek geçen yıl da benzeri bir sel felaketi görülen İzmir’deki olaydan sonra “Venedik’e değil, İzmir’e gidin, daha ucuza gelir ” tweeti atmıştı. Gökçek, Ankara’daki sel sonrası Balgat 70 Gün alt geçidinde vatandaşların boğulma tehlikesi geçirmesi üzerine ise “Bu normal bir yağış değil. Buna hiçbir altyapı dayanmaz” demişti.

TAZMİNATA MAHKUM OLDU


Melih Gökçek'in Ankara'da 16 Haziran 2011'deki sel nedeniyle tazminata mahkum olduğu da ortaya çıktı. Alt geçitte arabası ile mahsur kalıp boğulma tehlikesi geçiren ve yüzerek kurtulan Aykut Fındıkçı adlı vatandaş, Ankara Belediyesini bin 500 lira tazminata mahkum ettirdi.

Balıkadamların yardımı ile alt geçitte boğulmaktan kurtulan Aykut Fındıkçı, olaydan sonra Ankara Büyükşehir Belediyesi ve ASKİ’ye dava açtı. Ankara 11. Sulh Hukuk Mahkemesi de Fındıkçı’yı haklı bularak Belediyeyi bin 500 lira tazminata mahkum etti. (gazeteport)

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2013, 13:14
YORUM EKLE