Gergerlioğlu, Meclis'te gözaltına alındı kıyafetlerini giymesine izin verilmedi

Gergerlioğlu, “Biz bu görüntüleri 90’larda da gördük” dedi

Gergerlioğlu, Meclis'te gözaltına alındı kıyafetlerini giymesine izin verilmedi

TBMM'de nöbetini sürdüren HDP'li Ömer Faruk Gergerlioğlu sabah saatlerinde uyuduğu odadan tuvalete gittiği sırada Meclis’te çok sayıda polis tarafından gözaltına alındı.

Gergerlioğlu, “Biz bu görüntüleri 90’larda da gördük” dedi.

Gergerlioğlu'nun namazını kılmasına ve kıyafetlerinin değiştirilmesi izin verilmedi.

Milletvekilliği düşürüldükten sonra TBMM'de Adalet Nöbetine başlayan Ömer Faruk Gergerlioğlu,  saat 06.30 sularında polis tarafından gözaltına alındı.

Gergerlioğlu’nun gözaltına alınma nedeninin Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan yeni bir soruşturma kapsamında olduğu belirtildi.

 Soruşturmada, Gergerlioğlu’nun Meclis'i terk etmediği, hâlâ “milletvekili gibi davrandığı, sosyal medya üzerinden basın açıklamaları yaptığı, canlı yayınlar yaptığı, kamu binasında hakkı olmadan durması” suç sayıldı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kokraka editor yazima ozur duzeltme
Kokraka editor yazima ozur duzeltme - 2 ay Önce

KORKAK EDITOR YAZIM ICIN SAYIN EDITORDEN OZUR DILIYOR YANLISLIK OLDUGUNU SOYLUYORUM AKP VE MHP FASITLIGI VE ZULMU OKADAR DOLDURMUS INSANI KI HANGI HABER SITESINI OKUDUGUNU BILE KARISTIRMIS OLUYOR BENIMDE BOYLE BISEY OLDU SITELRI KARISTIRDIM O OFKEYLE TEKRAR HABER SITESINDEN VE EDITORDEN OZUR DILIYORUM VE YANLISLIK OLDUGUNU TEKRAR BELIRTIYOR VE BU HABER KANALIDA GERCEKTEN DEMOKRAT OLARAK GORUYORUM ZATEN BENIM EN SERT ELESTIRIMI O HEMEN YAYINLAYARAKTA NEKADAR DEMOKRAT OLARAK BIDAHA GOSTERDI TESEKKURLER HALKIN SIZIN GIBI DEMOKRAT TARAFSIZ HABERCILERE GERCEKTEN IHTIYACI VAR IYIKI VARSINIZ

Korkak editor
Korkak editor - 2 ay Önce

Arkadaslar tum okuyuculara sesleniyorum bu haber sitesi daha once demokrat oldugu icin okuyorduk ama bunlarda korkaklar kervanini katilmis olmalilar ki akpye agir elestiri yada elestiri olan yorumlari yayinlamiyorlar ya korkularina kapildilar yada bunlarda yandas oldu size tavsiyem okumayin boykut edin

SIRADAKİ HABER