Genelkurmay'dan darbe girişiminin ardından ilk resmi açıklama

Darbe girişimiyle ilgili Türk Silahlı Kuvvetleri'nden (TSK) açıklama yapıldı

Genelkurmay'dan darbe girişiminin ardından ilk resmi açıklama

Darbe girişiminden sonra Genelkurmay Başkanlığı'ndan resmi olarak ilk açıklama yapıldı.

Açıklamada, “Yapılan hain girişimin engellenmesindeki en büyük rol yüce milletimizindir. Devletin ve yüce milletin emrindeyiz” denildi.

Genelkurmay Başhalk Daire Başkanı Tuğgeneral Ertugrulgazi Özkürkçü imzasıyla yayınlana açıklama şu şekilde: 

1.    15 Temmuz 2016 akşam saatlerinde Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde yuvalanan illegal çete mensubu terörist hainlerin girişimleri Türk Silahlı Kuvvetlerinin kahraman mensuplarının ezici çoğunluğunun anında verdiği tepki  ve kahraman Emniyet mensuplarımızın da bu konuda göstermiş olduğu kararlılık ile reddedilmiş ve hainler amaçlarına ulaşamadan etkisiz hale getirilmişlerdir.

2.    Darbe girişimi başladıktan hemen sonra olayı duyan kadirşinas halkımız kendi bağrından çıkmış olan Türk Silahlı Kuvvetlerinin gerçek evlatlarını korumak ve  demokratik hukuk sistemimize vurulacak darbeyi engellemek maksadıyla sokaklara çıkmış ve bu hainlere gereken en güzel ve en büyük dersi vermiştir. Yapılan hain girişimin engellenmesindeki en büyük rol yüce milletimizindir. 

"EN AĞIR ŞEKİLDE CEZALANDIRILACAKLARDIR" 

3.    İllegal yapılanma mensubu darbeciler şu an itibariyle etkisiz hale getirilmiş olup hukuk sistemi içerisinde hakkettikleri en ağır şekilde cezalandırılacaklardır.

4.    Bu darbe girişimi esnasında şehit olan kahraman silah arkadaşlarımıza, kahraman emniyet mensuplarımıza ve içerisinde çok sayıda gencimizin de bulunduğu kadirşinas milletimizin kahraman evlatlarına Yüce Allah’tan rahmet, değerli aile fertleri ve yakınlarına başsağlığı ve sabır, bütün yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.

5.    Türk Silahlı Kuvvetleri Devletimizin ve yüce Milletimizin emrinde, görevinin başındadır.

Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2016, 12:51

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER