Gaziantep'te saldırıya uğrayan Suriyeli aile evlerinden çıkarıldı

Polis tarafından tahliye edildiler...

Gaziantep'te saldırıya uğrayan Suriyeli aile evlerinden çıkarıldı

Gaziantep'te, alkollü olduğu ileri sürülen bir grup genç ile Suriyeli aile arasında çıkan kavgada 2 kişi yaralandı. Yaşanan olayın ardından saldırıya uğrayan Suriyeli aile tahliye edildi.

Gaziantep'te Suriyeli kiracının ev sahibini öldürmesi sonrası başlayan gerilim bugün farklı bir mahallede kavgaya dönüştü.

Bir grup genç ile Suriyeli aile arasında çıkan kavgada 2 kişi yaralandı. Yaşanan olayın ardından saldırıya uğrayan Suriyeli aile tahliye edildi. Olay, akşam saatlerinde Kocaoğlan Mahallesi'nde meydana geldi.

İddiaya göre mahalledeki parka gelen Nurettin S. ve Murat N., bir süre sonra Suriyeli bir ailenin yaşadığı dükkana giderek çıkmalarını söyledi.

Yaşadıkları yerden çıkmayacaklarını söyleyen Suriyeliler ile Nurettin S. ve Murat N. arasında başlayan tartışma kısa sürede kavgaya dönüştü. Kavgada vücutlarına aldıkları darbelerle yaralanan Nurettin S. ve Murat N. çevredekilerin çağırdığı ambulansla Dr. Ersin Arslan Devlet Hastanesi'ne götürüldü.

Polis, olayın ardından kavgaya karıştığı saptanan bazı Suriyelileri gözaltına aldı. Yaşanan gerginliğin büyüme ihtimalini önlemek amacıyla da dükkanda yaşayan Suriyeli aile tahliye edildi. Polis tarafından tahliye edilen Suriyeli ailenin, misafirhanede tutulduktan sonra yarın kampa gönderileceği bildirildi. Polis ekipleri, olayın ardından mahallede geniş güvenlik önlemi aldı. 

Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2014, 14:53
YORUM EKLE