Gaziantep Belediyesi'nin sosyal medya hesabından virüs verileriyle dalga geçilen paylaşım

Paylaşılan Tweette, 'Temizlik yapanların sayısı' , 'Cam silenlerin sayısı' 'Evden kovulanların sayısı' gibi veriler yer aldı

Gaziantep Belediyesi'nin sosyal medya hesabından virüs verileriyle dalga geçilen paylaşım

AKP'li belediyenin "Gaziantep'te erkeklerin durum tablosu" adlı sözde esprili tablosunda, Türkiye'deki koronavirüs nedenli ölüm ve vaka sayılarını yansıtan ve Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan tabloya gönderme yapıldı. Hayatını kaybedenlerin sayısının verildiği bölüme, "bugün hamur işi yapmayı öğrenenlerin sayısı" cümleleri yerleştirildi. 

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nin resmî Twitter hesabından koronavirüse bağlı verilerin paylaşıldığı tablonun aynısıyla "Gaziantep'te erkeklerin durum tablosu" başlığıyla, skandal bir paylaşım yapıldı. 

Evden çıkma çağrıları sonrasında birçok erkeğin ev işleriyle meşgul olmasına gönderme yapılan ve cinsiyet ayrımcılığı da barındıran tablo, sosyal medyada tepkilere neden oldu.  

Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan Türkiye'deki ölüm ve vaka sayılarının yer aldığı koronavirüs tablosuna benzetilen içerikte, erkeklerin gün içinde evde yaptığı işler raporlanmaya çalışıldı. Tabloya yerleştirilen "La yorum bu gedişnen evin yolunu yitiricig valla arvat ne diyse onu yapıyg. Sizing evde durumlar naava?" mesajı yer aldı.

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2020, 17:32

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER