GATA artık sivil hastalara da açık

GATA'da tedavi gören Nejat Uygur'u ziyaret etmek isteyen Emine Erdoğan, başörtüsü yüzünden hastaneye alınmamıştı…

GATA artık sivil hastalara da açık

Ankara'da GATA askeri hastanesinde artık sivil hastalar da tedavi olabilecek. Ankara'daki sivilleşme harekatı katı kuralları olan askeri hastanede de değişime yol açtı. GATA artık sivil hastalara da açıldı. GATA askeri hastanesinde siviller 24 saat muayene ve tedavi hizmetlerinden yararlanacak.

DEĞİŞİM RÜZGARLARI DEVAM EDİYOR

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK)'nden bir açılım daha geldi. Gülhane Askeri Tıp Akademisi (GATA) acil servisi, bütün vatandaşlara hizmet vermeye başladı.

Genelkurmay Başkanlığı'na Orgeneral Necdet Özel'in gelmesinin ardından başlayan değişim rüzgârı tüm hızıyla devam ediyor. Yüksek Askeri Şura (YAŞ) toplantısında, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın masanın en başında oturması, Milli Güvenlik Kurulu'nda askerle sivil üyelerin yanyana oturmasının ardından normalleşme sinyalleri güçlenmişti. 27 Nisan e-muhtırasının 4 yıl aradan sonra Genelkurmay'ın internet sitesinden kaldırılmasıyla devam eden süreç, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nda Cumhurbaşkanı Gül'ün Başkomutan sıfatıyla Genelkurmay Karargâhı'nda kutlamaları kabul etmesiyle zirveye çıktı.

GATA'NIN ÖNÜNE AFİŞ ASTILAR

Son olarak, asker sivil ilişkilerinde GATA'da da bir adım atıldı. Daha önce sadece asker ve asker yakınlarına hizmet veren hastane, sivillere de kapılarını açtı. Doktorları ve tıbbi cihazlarıyla en ileri tedavi imkanları sunan askeri hastanenin acil servisi vatandaşlara da hizmet vermeye başladı. Komutanlık, hastanenin hizmetini, duvarlarına astığı, "Acil servisimiz 24 saat bütün vatandaşlarımızın hizmetindedir." yazılı afişiyle duyurdu. GATA'nın, kapılarını sivillere açması vatandaşları memnun ederken, ilerleyen dönemde bütün servislerden almayı talep etti.

EMİNE ERDOĞAN GATA'YA ALINMAMIŞTI

GATA'da tedavi gören tiyatrocu Nejat Uygur'u ziyaret etmek isteyen Başbakan Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, başörtüsü bahane edilerek hastaneye alınmamıştı. Yaşanan olayı Başbakan Erdoğan bir televizyon programında büyük bir üzüntü içinde anlatmıştı. Kamuoyundan da tepki toplayan, sivillerin GATA'ya girememesine, asılan bu pankartlar son verdi. Daha önce hastane çok acil vakaları çok nadir kabul ediyordu. (Gazetea24)


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER