'Fuat Avni tespit edildi' iddiası

Hükümetin Fuat Avni hesabını deşifre ettiği, yakın zaman içinde açıklayacağı öne sürüldü

'Fuat Avni tespit edildi' iddiası

Attığı tweetlerle gündeme oturan Fuat Avni, son günlerde AKP kulislerinde en fazla bahsi edilen konulardan biri haline geldi.

Fuat Avni, AKP kulislerinde milletvekilleri arasında en çok sorulan ve konuşulan konu oldu. AKP ve Hükümet'in yapacaklarını önceden sosyal medyadan duyuran Fuat Avni’nin, son olarak cemaate yönelik yapılacağını iddia ettiği operasyon tweetleri parti ve Hükümet içerisinde tepkiye neden oldu.

Fuat Avni’nin kim olduğuna ilişkin AKP kulislerinde pek çok iddia ortaya atılıyor. Cemaate yakın olduğu bilinen hesaptan atılan tweetlerin kamuoyunda “yanlış bir algı” oluşturmaya yönelik olduğunu iddia edenler de var, bu tweetlerin “okyanus ötesinden” Amerika’dan atıldığını savunanlar da.

Ancak AKP içerisinde ortak kanaat ise bu hesabın bir şahsa ait olmadığı. AKP’lilere göre bu hesabın sahibi bir grup ve bu grubu, cemaat medyası organize ediyor.

Radikal'de yer alan haberde ayrıca “Fuat Avni” Twitter hesabının kime ait olduğu gerçeğinin yakın bir zamanda kamuoyuna açıklanacağı öne sürüldü.

Buna göre “Fuat Avni” takma adlı Twitter hesabının kim ya da kimlere ait olduğuna ilişkin araştırma ve incelemenin sonuna gelindiği iddia edildi. Yakın bir süre içinde bu Twitter hesabını kimin ya da kimlerin kullanıldığına ilişkin bilgilerin kamuoyuna da duyurulacağı söyleniyor.

Daha önce de Fuat Avni'nin tespit edildiği, çeşitli isimlerin Fuat Avni olduğu iddia edilmişti, ancak bütün bu iddialar doğru çıkmamıştı. Bu arada Fuat Avni tweet atmaya ve tweetter üzerinden gündem belirlemeye devam ediyor. (Kaynak: Radikal)

Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2014, 01:31
YORUM EKLE