Fethullah Gülen hakkında ikinci defa yakalama kararı

Fethullah Gülen ve Taraf gazetesi yazarı Emre Uslu hakkında yakalama kararı verildi

Fethullah Gülen hakkında ikinci defa yakalama kararı

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu'nun da aralarında bulunduğu 101 kişinin telefon görüşmelerinin depolandığı iddiasıyla ilgili sürdürülen soruşturma kapsamında Fethullah Gülen ve Taraf gazetesi yazarı Emre Uslu hakkında yakalama kararı verildi.

İstanbul Başsavcı Vekili İrfan Fidan'ın dün Fethullah Gülen ve Emre Uslu hakkında istediği yakalama talebi kararını değerlendiren İstanbul 3.Sulh Ceza Hakimliği talebi kabul etti. Gülen ve Uslu hakkında yakalama kararı çıktı.

Toygun Atilla'nın Hürriyet'te yer alan haberine göre, bu kararla birlikte Fethullah Gülen hakkında 2.kez yakalama kararı verilmiş oldu. Emre Uslu hakkında ise ilk kez yakalama kararı çıktı.Gülen hakkında daha önce de Tahşiye operasyonu kapsamında 'Suç Örgütünün lderi' olduğu iddiasıyla yakalama kararı çıkartılmıştı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı İrfan Fidan, Fethullah Gülen ve Emre Uslu ile ilgili istediği yakalama kararının talep yazısında 'Silahlı Terör Örgütü Kurma ve Yönetme, Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs etme, devletin gizli kalması gereken bilgilerini siaysal veya askeri casusluk amacıylka temin etme' suçlamaları yöneltti.

İstanbul 3.Sulh Ceza Hakimliğ'de bu gerekçelerle şüphelilerin yakalanma kararına onay verdi.

Hükümete yakınlığıyla bilinen gazeteler geçtiğimiz günlerde twitter'da paylaşımlarda bulunan Fuat Avni hesabının Emre Uslu olduğunu iddia etmişti. 


Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2015, 13:23

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER