"Evet videoları yayımlayanların gelirleri yılda birkaç milyon dolar, bunun devam etmesini istiyorlar"

Nasuh Mahruki, Anayasa değişikliği referandumu ile ilgili açıklamalarda bulundu

"Evet videoları yayımlayanların gelirleri yılda birkaç milyon dolar, bunun devam etmesini istiyorlar"

Kısa süre önce AKUT'un başkanlığından istifa eden ve yönetim kurulu kararınca onursal başkanlığa getirilen Nasuh Mahruki, Anayasa değişikliği referandumu ile ilgili olarak, "Bu saçmalığa 'evet' demem mümkün değil. Vatanını, milletini seven, Cumhuriyet'in kazanımlarının farkında olan, laikliğin, sosyal devletin, demokrasinin neler getirdiğinin farkında olan, Atatürk Cumhuriyeti'nde yaşamanın tadına varmış birisinin başkanlık gibi diktatörlük, Ortadoğululuk sistemini kabul etmesi mümkün değildir." diye konuştu.

Mahruki, 'Doğada liderlik' temasıyla açtığı kurs için geldiği Antalya'da, istifa süreci ve anayasa değişikliği referandumu konularında açıklamada bulundu.

"BU SÖYLEMELERİN BEDELİNİ AKUT'A ÖDETMEK İSTEDİLER"

Derneğin son yıllarda yaşadığı sıkıntının kendisinin siyasi söylemleri olduğunu savunan Mahruki, şöyle konuştu: “Bu söylemlerimin bedelini AKUT'a ödetmek istediler. AKUT operasyona çıkartılmıyor, hatta yerleşkelerinden bile kovuluyordu. Biz de sonunda bir pazarlık yaptırdık. Yönetim kurulunun yanında bize sıkıntılar yaratan kişiye telefon açtırdık. Bu kişiye hepimizin duyması için hoparlörü açıp 'Nasuh'un gitmesi durumunda bize sözler verdiniz.

Devletin gücünü göreceksiniz diye, hakikaten bunları yapacak mısınız' diye sordu arkadaşlar. 'Evet yapacağız, hatta daha fazlasını, 100 katını yapacağız' dedi. Bunları duyunca çekildim. Dernekteki yönetim kurulu başkanlığımdan ayrıldım. Onursal başkanlığa getirildim. İstifa sonrası AKUT operasyon anlamında rahatladı. İki yıldır operasyona çıkamayan ekiplerimiz vardı, şu anda başını kaldıramıyor. AKUT amacına uygun hareket ediyor. Olayın şekli yanlış oldu ama AKUT olarak amacımıza tekrar geri döndük. Hele kış aylarında çok önemliydi. Kararı almak zorunda kaldık."

"BAŞKANLIK SİSTEMİNE BİN KERE HAYIR"

Öte yandan "Aklı başında vatanını çok seven biri olduğunu" belirten Mahruki, şöyle konuştu:

"Bu saçmalığa 'evet' demem mümkün değil. Vatanını, milletini seven, Cumhuriyet'in kazanımlarının farkında olan, laikliğin, sosyal devletin, demokrasinin neler getirdiğinin farkında olan, Atatürk Cumhuriyeti'nde yaşamanın tadına varmış birisinin başkanlık gibi diktatörlük, Ortadoğululuk sistemini kabul etmesi mümkün değildir."

Türkiye'nin başkanlık gibi bir sisteme ihtiyacı olmadığını savunan Nasuh Mahruki, şöyle devam etti: "Türkiye şu anda terörle, ekonomi ile uğraşmaktadır. En son ihtiyaç duyduğumuz şey bu sorunları yaratanlara daha büyük yetki vermek. Başkanlık sistemine şiddetle karşıyım, bin kere hayır. Böyle bir şeye Türkiye'nin asla evet dememesi gerekir. Dediği andan itibaren Türkiye daha zor ve çalkantılı günlerle karşı karşıya kalacak. Türk milletini sağduyuya davet ediyorum. Türk milletinin eninde sonunda doğruyu yapacağına inanıyorum. Bu başkanlık sistemi Türkiye'ye barış huzur getirmez. Bu sistemde kötü bir niyet var."

İktidarın halkı taraflaştırdığını savunan Mahruki, "Benim karşımda olursan sana yaşam hakkı yok' diyor. Hiçbir devlet ihalesi yok, ekonomik anlamda destek yok. 'Evet' videoları yayımlayanların gelirleri yılda birkaç milyon dolar. Çünkü onlar bu paranın devam etmesini istiyor" dedi.

Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2017, 17:59

YORUM EKLE
YORUMLAR
ARAS
ARAS - 4 yıl Önce

Allaha çok şükür ekmek yi̇yoruz i̇şte di̇yorlar.havyar,kari̇des,porche di̇yemi̇yorlar,kan emi̇ci̇ler.

SIRADAKİ HABER