Eutelsat Med Nuçe’nin yayınlarını durdurma talimatı verdi

Avrupa’dan yayın yapan Türkçe haber kanalı Med Nuçe TV’nin yayınları durduruluyor

Eutelsat Med Nuçe’nin yayınlarını durdurma talimatı verdi

Eutelsat Şirketi Avrupa’dan yayın yapan Türkçe haber kanalı olan Med Nuçe TV’nin yayınlarını durdurma talimatı verdi.

Med Nuçe TV yayın kurulu, “Eutelsat, Türkiye’deki Alevi, Kürt ve çocuk kanallarını susturmak isteyen AKP ile ortaklaşarak Med Nuçe TV’nin yayınlarını durdurma talimatı verdi” dedi.

Muhalif basın ve Kürt medyasına yönelik sindirme, kapatma ve baskılarının yeni bir aşamaya geçtiğinin ifade edildiği açıklama şöyle:

Recep Tayyip Erdoğan, tercih ve beğenileri dışındaki tüm basına savaş ilan etmiş; Türkiye içindeki bu faşizan baskıları Avrupa’ya da ihraç etmeye çalışmaktadır.

Türk devletinin Tayyip Erdoğan diktatörlüğünde, Kürt basını ve muhalif medyayı susturma faaliyetleri kapsamında Türkiye’de 10 TV kanalı kapatılırken, Avrupa’da da Eutelsat isimli kuruluş, Kürt kanallarını kapatmak için uydu şirketleri üzerinde baskı uygulamaya başlamıştır.

Eutelsat, lisansı bulunan ve Avrupa yayın ilkeleri çerçevesinde yayın yapan Med Nuçe’nin yayınlarını kesmek için uydu şirketine kanunsuz ve hukuksuz bir biçimde, Med Nuçe TV’nin derhal kapatılması talimatı vermiştir.

Eutelsat, hukuk dışı, kanunsuz ve illegal bu girişimleri ile Türk devletinin ve Tayyip Erdoğan’ın suç ortağı konumuna düşmüştür” 

(Kaynak: ANF)

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2016, 15:55
YORUM EKLE