Ethem Sarısülük anmasına müdahale

Ali İsmail Korkmaz'ın babası da anmaya katıldı…

Ethem Sarısülük anmasına müdahale

Ankara'daki Gezi Parkı eyleminde hayatını kaybeden Ethem Sarısülük'ü, vurulduğu yerde anmak isteyen gruba polis izin vermedi. Polis, Kızılay Meydanı'na gelmek isteyen gruba biber gazıyla müdahale etti.

Ankara'da Ethem Sarısülük'ün vurulduğu yerde anmak isteyen bir grup polis kalkanlarıyla uzaklaştırdı. Polis ile eylemciler arasında kısa süreli tartışmalar görüldü.

Öte yandan Sarısülük'ün ailesi ve beraberindekiler olayın meydana geldiği Güven Parka gelerek karanfil bırakmak istedi. Polis, ailenin önüne barikat kurarak izin vermedi.

Anne Sarısülük, "Ben bir yıldır buraya gelmedim oğlumun yanına gideceğim. Sizlerin de annesi var açın yolu oğluma gideceğim" diyerek tepki gösterdi. Bu sözler üzerine polis geçişe izin verdi. Sarısülük ailesi, Ethem'in vurulduğu yere çiçekler bıraktı. Anne Sarısülük, daha sonra bir sigara yakarak, yere koydu.

Yapılan görüşmelerin sonucunda ailenin anma yapmasına izin verildi. Anne Sayfi Sarısülük, polislere zaman zaman tepki gösterdi.

Polisler daha sonra Ethem Sarısülük'ün vurulduğu yerde anma için bırakılan çiçekleri ve mumları da ezerek müdahalede bulundu.

Eskişehir'de yaşanan olaylarda hayatını kaybeden Ali İsmail Korkmaz'ın babası da Sarısülük ailesiyle birlikte anmaya katıldı.

Çevik kuvvet ekipleri, Güven Park'tan Kızılay Meydanı'na çıkmak isteyen gruba biber gazıyla müdahale etti.

Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2014, 16:20
YORUM EKLE