ESP’ye dönük operasyonda gözaltı sayısı 14’e yükseldi

ESP’ye dönük yapılan operasyonda gözaltına alınanların sayısı artıyor

ESP’ye dönük operasyonda gözaltı sayısı 14’e yükseldi

Ezilenlerin Sosyalist Partisi'ne (ESP) yönelik İstanbul Cumhuriyet Savcılığı tarafından Eylül 2020'de açılan bir soruşturma kapsamında dün akşam saatlerinde Antalya, Diyarbakır, Hatay, İzmir ve birçok ilde çok eş zamanlı yapılan baskınlarda gözaltına alınanların sayısı 14’ye yükseldi.

Gözaltına alınanların isimleri şöyle: Halkların Demokratik Kongresi (HDK) Eş Sözcüsü Sedat Şenoğlu, ESP PM üyeleri Çiçek Otlu, Volkan Uyar, Mustafa Naci Toper ile parti üyeleri Selver Orman, İlke Başak Baydar, Yücel Karadağ, Ozan Özgenler, Ozancan Sarı, İlhan Aslan, Alper Kaba, Ezgi Bedel, Zekeriya Aykut Karnap ve Gözde Sivaslıoğlu.

Aynı soruşturma kapsamında parti üyeleri Özgür Barçın ve Bedran Çoğaltan'ın da evlerine baskın yapıldı. Her iki ismin arama yapılan evlerinde olmadıkları için gözaltına alınamadığı öğrenildi.

AVUKATLARIN KALDIĞI EVE BASKIN

Aynı operasyon kapsamında Ezilenlerin Hukuk Bürosu (EHB) üyesi avukatlarının kaldığı eve de baskın yapıldığı ancak evde kimse olmadığı öğrenildi.

EHB'nin Twitter hesabından, "ESP'li müvekkillerimize dönük operasyon kapsamında büromuz avukatlarının kaldığı evde de arama işlemi yapıldı. Evde kimse olmadığı için gözaltına alınan da olmadı" şeklinde paylaşım yapıldı.

Soruşturma kapsamında 17 kişilik gözaltı listesi olduğu öğrenildi.

Gözaltına alınanların Vatan Caddesi'ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde götürüldükleri belirtildi.  Ezilenlerin Hukuk Bürosu avukatları, Emniyet Müdürlüğü'ne giderek müvekkilleri ile görüşmek istedi. Ancak, 24 saat kısıtlama kararı gerekçesiyle avukatların görüşmesi engellendi.

ETHA MUHABİRİ GÖZALTINDA

Yine, Etkin Haber Ajansı (ETHA ) muhabiri Serdal Işık’ın da farklı bir dosya kapsamında gözaltına alındığı belirtildi. 

Kaynak: Mezopotamya Ajansı

YORUM EKLE
YORUMLAR
haklı mücadele
haklı mücadele - 9 ay Önce

asla provake olmayın provake olursanın terörize olursunuz terörize olursanın terörist damgası yersiniz buda haklı davanız olsa meşrutiyetinizi kabul ettiremessiniz.bu yüzden sabırlı olmalı mümkün olduğunca partilere üye bulmalı bu üyelerde anormal olanları kabul etmemeli.zaten bu sermaye kapitalist tarafı pis işlerini ya islamcı görünümde yapıyorlar yada kominist görünümde neden.çünkü islam kısmende olsa mülkiyetlerine müdahale ediyor zekat verin faiz yemeyin der.koministler sosyalistler tamamen mülkiyetin halka eşit dağıtılmasını iste bu sermayeciler servetlerini mülklerini hiç paylaşmak isterlermi hemde itibarların kaybetmemek ve hedef olmamak için.kendi adamlarını ya islamcı görünümde yada sosyalist görünümde kullanırlar.yanlış suç oldumu onların itibarı zedelenir kendilerinin ki değil.

SIRADAKİ HABER