Esnafa polis dayağı güvenlik kamerasına yansıdı

Polis şiddetine maruz kalan 2 arkadaş şikayetçi oldu

Esnafa polis dayağı güvenlik kamerasına yansıdı

İstanbul Güngören’de polisten dayak yediğini ifade eden esnaf ve 2 arkadaşı şikayetçi oldu. Olay anı güvenlik kamerasına yansırken Emniyet Müdürlüğü, "idari tahkikat başlatılmıştır" açıklamasını yaptı.

Güngören Merkez Mahallesi’ndeki olay geçtiğimiz pazar gecesi meydana geldi. Oto tamircisi Fehmi Ege’nin iddiasına göre; mahallede bir kavgaya müdahale eden polis ekibi, şüphelilerden birine kötü muamelede bulundu. Ege ve 2 arkadaşı da işyerinin önündeki duruma müdahale etmek istedi. Bunun üzerine polis ekiplerinin Fehmi Ege ile işyerinde bulunan Ömür Sarıoğlu ve Cihan Tosuncuk’u darp ettiği öne sürüldü. 3 arkadaş iddialarını olay sırasında işyerinde yaşananları gösteren güvenlik kamerası görüntüleriyle savundu.

Hürriyet'te yer alan habere göre Fehmi Ege, arkadaşlarıyla birlikte tamirhanede oturduklarını belirterek, şunları söyledi:

"Dışarıda sesler duydum ve içeriden dışarıda ki kavgayı merak ettiğim için bakmaya başladım. Kavga buraya doğru geldi ve bir arkadaş buraya kapı önüne yığılmıştı. O arkadaşın yüzünü gözünü yıkadım. O sırada polisler buraya yönelmeye başladılar. Ben hemen kapıyı kapattım. Polisler açın kapıyı diye bağırmaya başladı. Ben mekan sahibiyim olayla hiçbir suçum yok, işim yok bakıyorum dedim. Sonra polis camı patlattı. Polisler zorla kapıyı açmaya ya çalışınca bende kapıyı mecburen açtım. Kapıyı açar açmaz bütün polis memurları içeriye dolmaya başladı. Beni dükkan içerisinde yatırdılar, dövmeye başladılar. Beni dövmelerinin tamamı kamera kayıtlarında gözükmüyor. Kafamı yerde ezdiler. Bizim olayla hiçbir alakamız yok, hiçbir suçumuz yok. Bizim tek suçumuz dükkanda oturup buradaki olayı izlemek. Ben bunu yapan bütün polis memurlarından şikayetçiyim. Polislik böyleyse polislik yapmasınlar, onların polislik görevlerini elinden alsınlar."

Ege, arkadaşlarıyla birlikte polisler hakkında şikayette bulunduklarını da kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2015, 13:37
YORUM EKLE