Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı ve Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Ateş: Bir insanın ateist olması için geri zekalı olması gerekir

Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı ve Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Sinan Ateş'in sözleri tepki çekti

Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı ve Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Ateş: Bir insanın ateist olması için geri zekalı olması gerekir

Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı ve Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Sinan Ateş, sosyal medya hesabından bir karikatür paylaşarak “Bir insanın ateist olması için geri zekalı olması gerekir” dedi.

Geçtiğimiz yıl Nisan ayında Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı'ndan istifa eden Ateş, Twitter’da “Gençler Ateist oluyor " deniyor, aslında artan ateizm değil, rahatlık sefahat yani zevk ve eğlence düşkünlüğü. Bir insanın ateist olması için geri zekalı olması gerekir. Hakaret etmek için söylemiyorum. Mükemmel yaratılmış bu kainat nizamı insan kendine nasıl izah edebilir?" diye yazdı.

Ateş, ilk tweetine gelen tepkilerin ardından da “‘Gençler Ateist oluyor” iddiasına yazdığım tweete ateistler üşüşmüş, ‘Allah seni bildiği gibi yapsın’ diyorlar”  paylaşımını yaptı.

Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2021, 21:55

YORUM EKLE
YORUMLAR
çarpıtıyorlar.
çarpıtıyorlar. - 1 hafta Önce

onlar zaten ateist değil ki ateist görünümlü teistler yani bu teizm(inanmak) illa islam hristiyanlık musevilik için geçerli değilki.gidin bakın youtube ateist deist agnostik geçinenlerin çoğu ırkçı.ırkçılıkta bir inanç kendi ırkının üstün olduğuna inanıyor bu ateizm mi Allah aşkına.bu da başka bir inanç işte.

SIRADAKİ HABER