Eski HDP Milletvekili Çağlar Demirel de açlık grevine başladı

Demirel, Leyla Güven’in 31 gündür sürdürdüğü eyleme destek amacıyla 15 siyasetçi ile birlikte açlık grevine başladıklarını duyurdu

Eski HDP Milletvekili Çağlar Demirel de açlık grevine başladı

Kocaeli F Tipi Yüksek Güvenlikli Cezaevi’nde tutuklu bulunan HDP’li eski milletvekili Çağlar Demirel, Güven’in sürdürdüğü eyleme destek amacıyla bugünden itibaren 15 siyasetçi ile birlikte açlık grevine başladıklarını duyurdu.

MA’da yer alan habere göre Demirel, avukatları aracılığıyla gönderdiği mesajda şu ifadelere yer verdi:

“HDP Hakkari Milletvekili ve DTK Eşbaşkanı Leyla Güven’in 31 gündür başlatmış olduğu açlık grevine destek amacıyla bugünden itibaren 15 siyasetçi arkadaşımla birlikte 10 günlük açlık grevini devralıyoruz. Leyla Güven’in talepleri milyonların talebidir. Bir an önce tecrit ve izolasyona son verilip demokrasi ve barış adına harekete geçilmesi elzemdir ve tarihi eşiktedir. Bütün demokrasi güçlerinin mevcut insanlık suçuna karşı demokratik mücadeleyi yükseltme ve birer Leyla olma bilinci ile hareket etmeye çağırıyoruz.”

GÜVEN’İN TALEBİ NE?

HDP Hakkari Milletvekili Güven, ne ailesi ne de avukatları ile görüşmesine izin verilen “Abdullah Öcalan üzerindeki tecrit kaldırılana dek açlık grevi eylemini sürdüreceğini” söylüyor.

Güven, “Öcalan’a bugün fazlasıyla ihtiyaç var. Ondan gelecek mesaj çok önemli olacak. Avukat, aile görüşlerinin olması gerekiyor. Talebim ağırlaştırılmış tecridin son bulmasıdır” diyor.

Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2018, 09:23

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER