Eski AKP ilçe başkanı kardeşi ve yeğenlerini vurdu: 5 ölü

Silahlı saldırıda 2 kişi de yaralandı

Eski AKP ilçe başkanı kardeşi ve yeğenlerini vurdu: 5 ölü

Erzurum’un Horasan ilçesinde yaşanan silahlı kavgada 5 kişi hayatını kaybetti, 2 kişi de yaralandı. 

Erzurum'un Horasan ilçesinde, Ak Parti eski ilçe başkanı olan İlhami Yılmaz, mal paylaşımı nedeniyle tartıştığı ağabeyi ve 4 yeğenini tabancayla kurşun yağdırarak öldürdü, ağabeyinin 3 torununu da yaraladı.

Bacağından yaralanmasına rağmen kaçan İlhami Yılmaz, gözaltına alındı.

İlhami Yılmaz, kereste sattığı işyerine gelen bir yeğeni ile mal paylaşımı yüzünden tartıştı. Tartışma sırasında iddiaya göre yeğeni, İlhami Yıldız'ın başına kül tablasıyla vurunca kavga çıktı. Bu sırada oğlunun kavga ettiğini öğrenen İlhami Yıldız'ın ağabeyi, diğer 3 oğlu ve genç yaştaki 3 torunuyla olay yerine geldi. Toplam 8 keşinin üzerine gelmesiyle İlhami Yılmaz, belindeki tabancayı çekip, kurşun yağdırmaya başladı. İlhami Yıldız'ın ağabeyi ve 4 yeğeni olay yerinde yaşamını yitirirken, ağabeyinin 3 torunu ise yaralandı. Bacağından yaralanan İlhami Yılmaz, kaçtı.

Silah sesleri üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Yaralılar, Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Yakutiye Araştırma Hastanesi'ne kaldırılarak tedaviye alındı. 

Olayla ilgili çalışma başlatan polis ekipleri, kısa sürede İlhami Yılmaz'ı yakalayarak gözaltına aldı.

İlhami Yılmaz, 10 Haziran 2016 tarihinde Horasan'da PKK adına eylem yaptıkları iddia edilen 5 kişi tarafından kaçırılmıştı. 

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2018, 11:14

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER