Esenyurt Belediyesi’nde tüm izinler iptal edildi: 'Hazret, sanırsınız ki sıkıyönetim komutanı'

Esenyurt Belediyesi, ikinci bir emre kadar çalışanların iznini durdu

Esenyurt Belediyesi’nde tüm izinler iptal edildi: 'Hazret, sanırsınız ki sıkıyönetim komutanı'

İstanbul Esenyurt Belediyesi yönetimi, belediyede çalışan personelin tüm izinlerini 24 Haziran’da yapılacak seçimlere kadar iptal etti.

BirGün’den Mustafa Kömüş’ün haberine göre, AKP’li Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe tarafından tüm bağlı müdürlüklere gönderilen yazıda, işçilerin izninin ikinci bir emre kadar durdurulduğu belirtildi.

HASTALANANA BİLE İZİN YOK!

Müdürlüklere gönderilen yazıda şu ifadeler kullanıldı: “Belediyemiz müdürlüklerinde çalışan tüm personellerin (Memur, sürekli işçi ve şirket personelleri) yıllık izin, günlük izin ve sağlık raporları (aciliyetine göre) ikinci bir emre kadar durdurulmuştur. Bu durumun birim müdürlüklerinde çalışan personellere duyurulması hususunda gereğini rica ederim.”

‘SIKIYÖNETİM KOMUTANI!’

Esenyurt Belediyesi’nin CHP’li Meclis Üyesi Yavuz İren konuya ilişkin,“Ali Murat Alatepe göreve geldiği günden bu yana topluma şirin gözükmeye çalışıyordu. Ancak bu iyimser hava çabuk dağıldı. Hazret, sanırsınız ki sıkıyönetim komutanı. Öncelikle böylesi bir talimat insani ve ahlaki değil. Çünkü insan sağlığı her şeyden daha önemlidir” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2018, 19:40

Demokrat Haber'e Bağış Yap >>>

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER