Esad'dan DSG'ye: ABD sizi korumayacak

Esad, ‘Suriye’yi bölme planının yeni olmadığını’ söyledi

Esad'dan DSG'ye: ABD sizi korumayacak

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, ülkesindeki iç savaşta gelinen noktayı değerlendirdi.

Esad, “Amerikalılara güvenen gruplara diyoruz ki, Amerikalılar sizi korumayacaktır. Sizi sadece Suriye Arap ordusu koruyacaktır” dedi.

Televizyondan canlı yayınlanan konuşmasında Esad, “Amerikalılar sizi, takasta kullanılacak araçlar gibi ceplerine koyacaktır ve bunu yapmaya başladılar” diye konuştu.

Suriye lideri, “Sizi devletiniz hariç kimse koruyamaz. Eğer ülkenizi korumaya hazırlanmazsanız, sadece Türkiye’nin kölesi olursunuz” ifadelerini kullandı.

Esad hangi grupları kast ettiğine dair isim vermedi. Bununla birlikte, IŞİD’le mücadelede sona yaklaşan Demokratik Suriye Güçleri’ni kast ettiği yorumu yapılıyor.

‘SURİYE’Yİ BÖLME PLANI TÜM BÖLGEYİ KAPSIYOR’

Esad, ‘Suriye’yi bölme planının yeni olmadığını’ söyledi.

Bu planın ‘Suriye’nin sınırlarının dışına çıkarak tüm bölgeyi kapsadığını’ söyleyen Esad, “Bazı devletlerin Suriye politikası terörü destekleme ve devlet otoritesinin altını oyma amaçlı kapsamlı bir ademi merkeziyetçiliği teşvik etme amaçlıydı” ifadelerini kullandı.

Esad, ‘Suriye’nin hırsızlar tarafından çalınabilecek bir mal olmadığını’ söyledi.

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2019, 13:14

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
Usman
Usman - 12 ay Önce

Zaten. Suriye halkları seni ve babanı iyice tanıyor.ozellikle Kürtler.bútün haklarını tanıdınız yani tüm haklarını vermiştiniz,yani maçanız sıkışmadan önce.sen ve gibileri o halk iyi tanır,hele, hele Kürtler ... Bu sekiz yıl çakallarıve sırtlanları o lağım zihniyetleri ile beraber ortaya döktü,o eski dost halkları öldürdünüz! Bu yalan ve hilelerinizi kimse yemez...! Yerlerse sizin gibi olsunlar.

SIRADAKİ HABER