Ermeniler Davutoğlu'nun Paris ziyaretini kınadı

Ermeni Konseyi:Gazetecileri cezaevlerinde tutan devletin bu yürüyüşe katılımı bir utanç ve Charlie Hebdo ruhuna hakarettir

Ermeniler Davutoğlu'nun Paris ziyaretini kınadı

Fransa Ermeni Örgütleri Koordinasyon Konseyi Ulusal Bürosu, "Cezaevlerinde rekor düzeyde gazeteci tutan bir devletin temsilcilerinin bu yürüyüşe katılımı bir utanç ve Charlie Hebdo ruhuna hakarettir" dedi.

Ermeni Konseyi, "Dahası, terörü Paris'e ihraç eden cihatçı akıma Türkiye'nin yardımı bugün kambur gibi bir sırdır" diye ekledi.

Konsey, "Paralel olarak 10 Ocak 2013'te Paris'in merkezinde üç Kürt kadın militanın alçakça katledilmesini de hatırlatmak gerekmiyor mu? Türk servislerinin karıştığında dair çok sayıda şüphenin olduğu bir saldırıdır" ifadelerini kullandı.

SOYKIRIM KARŞITI İFADELER HATIRLATILDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Ermeni soykırımı karşıtı ifadelerini de hatırlatan Konsey,  Charlie Hebdo katliamının  19 Ocak 2007'teki katledilen Hrant Dink cinayetinin 8'inci yıldönümünden bir kaç gün önce gerçekleştiğine dikkat çekti.

Konsey yürüyüşe katılma çağırısında bulunmakla bilirlikte organizatörlerden, Davutoğlu'na karşı tepkilerini ortaya koymalarına istedi.

Kaynak: ANF / Foto: NTV

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2015, 15:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER