Ermeni asker 24 Nisan’da kazaya uğradı

“Kaza” ile vurulan asker “şehit” oldu

Ermeni asker 24 Nisan’da kazaya uğradı

Batman'ın Kozluk ilçesinde, arkadaşıyla şakalaştığı sırada tüfeğin ateş alması sonucu vurulduğu iddia edilen asker “şehit” oldu.

İlçeye bağlı Gümüşörgü Karakolunda askerliğini görevini yapan Sevak Şahin Balıkçı’nın (25), kimliği öğrenilemeyen bir arkadaşıyla şakalaştığı sırada tüfeğin kazara ateş alması sonucu vurularak olay yerinde hayatını kaybettiği iddia edildi.

Balıkçı'nın cenazesi, otopsi için Kozluk Devlet Hastanesine kaldırıldı. Olayla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor.

Ermeni olan Sevak Şahin Balıkçı’nın tam da 24 Nisan’da “kaza”ya uğraması kuşku doğurdu. Daha önce de Kürt, Alevi, solcu çok sayıda asker “kaza” ya da “intihar etti” açıklamasıyla kuşkulu bir şekilde ölmüştü. Demokratik Toplum Partisi (DTP) Milletvekili Şerafettin Halis, kayıtlarda ölüm nedeni "kaza" veya "intihar" diye geçen askerleri Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a sormuş ancak somut bir sonuç elde edilememişti.

DEMOKRAT HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
arif cömert
arif cömert - 7 yıl Önce

sevgili demokrathaber ve bu yazıyı buraya yazan yazar arkadaş....hani derler ya bu amerika bu ülkeyi bölmeye çalışıyor diye ...sen amerikandan daha tehlikelisin....Kozluk ta askerligimi yaptım yaklaşık 10 ay önce terhis oldum....şehit olan arkadaşın kozluga geldi günü hatırlıyorum....demişsin ki ermeniydi diye bilerek vuruldu kaza kurşunu palavra....orda levent ütgm var orda aykut yzbş var....bu adamlar Tsk buluna bilecek nadir insanlardır...ve bu adamların emrinde bulunan hiç bir asker hiç bir ananın gözü yaşlı kalmasını istemez....sen sen ol bi yazı yazarken tabiri cahizse millete bok atarken bok attıgın insanın nasıl bi kişiliğe sahip oldugunu araştır...hem tsk ya hemde ordaki nadir buluna bilecek insanlara hiç bir Allah ın kulu bok atamaz....