Erkeklere 'ikinci eş alın' diyen eski GATA Başhekim Yardımcısı Ali Edizer, 30 ihtar puanı cezası almış

Ali Edizer, GATA’da başhekim yardımcısı olarak görev yaparken, sosyal medya hesabından erkeklere, 'İkinci eşi de alın' çağrısında bulunmmuştu

Erkeklere 'ikinci eş alın' diyen eski GATA Başhekim Yardımcısı Ali Edizer, 30 ihtar puanı cezası almış

Medeni hukuk ve laikliği hedef alan açıklamaları nedeniyle tepki çeken eski GATA’nın başhekim yardımcısı Ali Edizer'in, “30 ihtar puanıyla cezalandırıldığı" açıklandı.

Sağlık Bakanı Koca’nın yanıtlaması istemiyle TBMM’ye soru önergesi veren CHP’li Murat Emir, “Laikliği ve medeni hukuku hedef alan Ali Edizer hakkında açılan soruşturma sonucunda nasıl bir karar verilmiştir? Paylaşımlarıyla şeriatı savunan Ali Edizer, Güdül Devlet Hastanesi'nde nasıl göreve başlamıştır” diye sordu.

Cumhuriyet'ten Sarp Sağkal'ın haberine göre; önergeye yanıt veren Koca, Edizer hakkında Teftiş Kurulu Başkanlığı’nca disiplin raporu düzenlendiğini açıkladı.

Edizer’in, rapor kapsamında, “hizmet dışında devlet memurunun itibar ve görev duygusunu sarsacak nitelikte davranışlarda bulunmak” eyleminden “30 ihtar puanıyla cezalandırıldığını” kaydeden Koca, “Rapora istinaden Ankara Güdül Devlet Hastanesi’ne ataması yapılmıştır” bilgisini paylaştı. 

"Aile hekimlerine, basına izinsiz demeç vermeleri durumunda bile 50 ihtar puanı verileceğini" anımsatan CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, “Siz, içeriğinden bağımsız olarak, mesleğiyle ilgili paylaşım yapan hekime, ‘Seni cezalandırırım, sözleşmeni yapmam’ diyorsunuz. Ama diğer tarafta hekimlik mesleğiyle bağdaşmayacak bir kişiyi adeta ödüllendiriyorsunuz” tepkisini gösterdi. 

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2021, 16:21

YORUM EKLE
YORUMLAR
bu tartışmalar iyice baydı
bu tartışmalar iyice baydı - 2 ay Önce

ya hukukta alternatif çok illa evlenmeyede gerek yok git eşinle ya da lgbt falan isen onunla da adi ortaklık şirketi kur.muhataplar oran anlaşması yapmaz ise mallar eşit şekilde pay ediliyor veya birleştiriliyor ayrılık olduğunda paylaştırılıyor.kadın erkek beraber sevgili olduysa yani aile gibi yaşıyor çocuk falan olursa kadın gitsin babalık davası açsın yine aynı kapıya çıkıyor.böyle nafakaymış şuymuş buymuş kavgaymış gürültüymüş mal rejimiymi istanbul sözleşmesiymiş bana şunu dediydi bunu dediydi tek eşlilikmiş çok eşlilikmiş lgbt miş kafa eskitmeye gerek yok her şeyin bir çözümü başka bir alternatifi her zaman var.halkın kafasını lüzumsuz gündem oluşturuyor taraflarda sanki bir birlerine bir şey kabul ettirmeye çalışıyor ya kendi işine bak boşver.

SIRADAKİ HABER