'Erdoğan Nuh diyor, peygamber demiyor'

Gezi Parkı eylemlerine ilişkin ses kaydı yayınlandı…

'Erdoğan Nuh diyor, peygamber demiyor'

Gezi Parkı direnişinde büyük tepki toplayan polisin sert müdahalesi ile ilgili şok bir ses kaydı yayınlandı. Dönemin İçişleri Bakanı Muammer Güler, telefonda direnişçilerin açıklama yapmasına bizzat Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından izin verilmediğini anlatıyor. Güler, Gezi Parkı direnişçileri için ağıza alınmayacak küfürler de ediyor.

Haramzadeler isimli Twitter hesabı bugün Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili bir ses kaydı daha yayınladı. Ses kaydındaki iddialara göre, Muammer Güler'e ait olduğu iddia edilen ses, Gezi Parkı direnişçilerinin parkta sadece basın açıklaması yapıp çıkmak istediklerinin kendilerine iletildiğini belirterek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın buna izin vermediğini anlatıyor. Orhan Cemal Kayoncu ile telefonda konuşan Güler, "Dediler ki 'girelim basın açıklamamızı yapalım çıkalım kardeşim' yok abi, nuh diyor peygamber demiyor" ifadelerini kullanıyor.

ERDOĞAN'IN 'TEKEL İŞÇİLERİ GİBİ OLUR' KORKUSU

Güler'e ait olduğu öne sürülen ses, "Başbakan'ın kafasında şey var, Tekel işçileri geldiler Ankara'da bir daha çıkmadılar ya buradan, buradan da çıkmazlar gibilerinden..." diyor. Türkiye geneline yayılan direnişi de anlatan Güler, "Sen çektiğimizi bir görsen... Şu anda Türkiye'nin 32 tane ilinde eylem var abi. Ankara'da şu anda görsen her şey herkes ayakta" ifadelerini kullanıyor.

GÜLER'DEN DİRENİŞÇİLERE KÜFÜR

Ses kaydının Erdoğan ile ilgili bölümlerinin dışında ise Muammer Güler'e ait olduğu iddia edilen ses direnişçiler için "Abicim gelsin bağırsın çağırsın s... olup gitsin ya" ifadelerini kullanıyor. Güler'in Gezi Parkı için, "Abicim kim kalıyorsa kalsın, iki gün sonra kulaklarından tutar geçmişini s.. atarım onların" diyor. Güler'in "Bu gece kalır yarın kalır ne kadar kalacak abicim. Sabaha karşı vallahi kulağından tutup atarım vallahi, s...." ifadelerini kullandığı öne sürülüyor.

KADİR ABİ YÖNETEMEDİ

Haramzadeler bir süre sonra Muammer Güler'in Orhan Cemal Kalyoncu ile ikinci ses kaydını yayınladı. Bu ses kaydındaki iddialara göre ise Orhan Cemal Kalyoncu, Gezi Parkı'nda zarar görecek bir işi olmadığını söylüyor ve "Bu işi Kadir abi yönetemedi" diyor. Muammer Güler de "Başbakan adamlarıma talimat vermiş bunları çıkarın diye, adamlar basıyorlar gazı" diye dert yanıyor.

İlgili ses kayıtları bu linklerde yayınlandı:

https://www.youtube.com/watch?v=4RaA3X9qmbs

https://www.youtube.com/watch?v=_L9lIq5OtiQ

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2014, 15:26

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER